bugün

timarli sipahi neferi

siyaset siyasettir diyerek yalan haberlerini aklamaya çalışan yazardır. arkadaşım mevzu tengir falan değil. mevzu siyasette değil. mevzu bilerek ve isteyerek yalan haber paylaşmak olayları çarpıtmaya çalışmak algı yaratmaya çalışmak..

paylaşılan 30 belgenin/haberin 28 i yalan. açılan 30 başlığın 28 i yalanlar üzerine açılmış. ben şahsen 15-20 tanesini dakikalar içerisinde çürüttüğümü/çürütüldüğünü çok net hatırlıyorum. bir çoğuna cevap bile yazamadınız. bir çoğu duruyor hala. biraz vaktim olsa geriye dönük arayıp 2 saat içerisinde 10-15 tanesini paylaşabilirim burada. bunları yapmayın bunlar ayıp diyoruz kötü bir şey söylemiyoruz. siyaset kirlidir evet ama siz kendinizi kirletmeyin. madem ki insanız madem ki müslümanız hem insanlığa hem islama yakışır yaşayalım. hesap zamanı gelince kimse ne recebi ne kemali ne de devleti çağırmayacak "neden bu insanlar böyle yalanlar söyledi" diye. bu dünyada bir şey olmayabilir adalet bozuk ama bunun bir de ilahi kısmı var. insanların akıllarını yalan bilgiler ile bulandırmayın vebali ağır olur çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıkar. yazık günah o günahsızlara. buraya yazdığınız şeylerin 10 tanesinin 11 inin yalan olduğunu ben biliyorum. benim kişisel olarak bir derdim yok hiç biriniz ile. kim nasıl istiyorsa öyle yaşar öyle anılır. sadece genç insanları yanlışa yönlendirmeyin ki ülkenin bir gelecek umudu olsun. milliyetçiyiz diyorsunuz ülke sevdalısıyız vatan sevdalısıyız diyorsunuz ama bu devletin bu bayrağın bu milletin teminatı olan gençleri kandırıyorsunuz..