bugün

depresyonla başa çıkma yöntemleri

Bu gerçekten büyük bir sorun arkadaşlar depresyon. Çünkü ilerlemesi durumunda intihara ve sosyal çevrenizdeki ilişkileri bile etkileyecek durumlara yol açar. Öncelikle sorunun kaynağını bulmalısınız. Ona göre bir çözüm yolu geliştirmelisiniz. Örneğin iş kaygısı, gelecek kaygısı, üniversite ve eğitim falan filan çok kaygılarımız vardır bunları buraya yazamam. Fakat size harika bir ilaç sunacağım. Doğal bir ilaç. Canınız sıkıldığı andan itibaren evinize yakın bir park yada bir doğa yürüşü alanı varsa oraya gidin yarım saat boyunca yürüyün gezin dolaşın. En sevdiğiniz şarkılarınızı kulaklıktan dinlemeyi ihmal etmeyin. Deniz kenarına bir sandalye koyup oturabilirsiniz kitap veya gazete okuyabilirsiniz. Sevdiğiniz dostlarınız ile görüşebilirsiniz. En önemlisi bence yapılan araştırmalar ve makaleler sonucunda bu bilgilere ulaşıyorum. Spor sayın yazarlar. Spor yapmalısınız. Spor her türlü ruhsal soruna direnç gösteren bir eylemdir. Vücudunuzu iyi görmüyorsanız spor salonuna yazılabilirsiniz. Maddi durumunuz yeterli değilde internet üzerinden araştırma yapıp belli kas geliştirme hareketlerini not alıp düzenli bir proğram ile çalışabilirsiniz. Fakat en önemlisi koşu. Koşu serbest ve bedava bir spordur. Her yaştan herkes yapabilir bunu. En sevdiğiniz müzikleri dinleyin. Benim size tavsiyem eminem'dir. Koşudayken hızınızı ve enerjinizi arttıracak. Eğer koşuya yeni başlıyorsanız 1 hafta boyunca yarım saatlik tempolu yürüyüşler gerçekleştirmelisiniz. Başlangıç için spor ayakkabısı ve eşortmanlarınızı tercih edebilirsiniz. Koşudayken bu duruma dikkat edin. Sizin canınızı sıkan negatif duygularınızı attığını her adım ve nefeste dışarı çıkardığınızı hissedin. En önemlisi ise uykudur. Uyku bir çok hastalığın önlenmesinde önemli faktördür. Araştırmalara göre düzensiz uykuya sahip insanların depresyona daha yatkın olabildiği gözlemlenmiştir. O sebepten dolayı'da düzenli bir uyku gerçekleştirmeniz gerekiyor. Benim size tavsiyelerim bu kadar sayın yazarlar. Ha ekstra bir bilgi daha vereyim sevdiğiniz bir müzik aletini çalabilirsiniz. Bu oldukça hoşunuza gidecektir.