bugün

bir hayalim var

görsel
Bir hayalim var be usta...bugün güzel bir insanla telefonla bunu konuştum...Benim bir hayalim var.
istanbul da oturan sevgili arkadaşlar iyi bilir,burası beylikdüzü’nde bulunan kitap adam şubesi.Önümüzde ki 10 yıl içinde buranın sahibi olmak istiyorum ben.sadece kitap evi olarak ama.
Ve biliyor musun şu an bir sürü arkadaşım bana finansal destek için söz veriyor bu hayalim için.
Bazıları beni işe al lütfen diyor.Harika onlar.
Bu hayalim artık sadece benim değil hepimizin hayali.
•••istanbul,ankara,izmir ve eskişehir de şubelerimiz olacak.
•Bir hayalim var usta;bir sosyal farkındalık projesi ile her bir kitap alım, bir aç çocuğu doyuracağı bir proje.
•Her kitap satın alan kadının;bir erkeği eğittiği bir ülke.
•Her kitap satın alan çocuğun;otobüste başkasının okuduğu kitabı değil kendi kitabını okuduğu ve daha ahlaklı,daha bilgili,daha adaletli bir jenerasyonu sağlayabilmesi için.
•Her kitap satın alan erkeğin;kadınlarına daha saygılı ve koruyucu olduğu bir dünya yaratabilmek için.
•Daha ahlaklı bir türkiye için...
•Daha medeni bir türkiye için...
•Daha eşit bir ülke için...
•••Sevgili allahım ölüme oldukça hazırım ama lütfen adımı ve kişiliğimi uğruna adadığım bu hayalimi gerçekleştirmeden canımı alma.
Lütfen.
Kitap benim için bir hayat.
Kitap hayattır.
•••Ahlaksızlığın,adaletsizliğin ferman olduğu bir medeniyette;kadına ve çocuklara istismar ve tecavüzlerin kol gezdiği bir ülkede...
Kitap okumak taktire şayan bir erdemliktir efendiler.•••