apandisit ameliyatı

Perşembe gün saat 15.30 gibi olduğum ameliyat. Bir önceki geceden hafif hafif kendini hissettirmeye başlamıştı fakat pek ciddiye almamıştım, ertesi sabah devam eden ağrıya saat 14e kadar anca sabredebilmiştim. Sonrasinda acilen ultrasona gönderilmem ve ultrasonda görülen apandisit sonrası acil bir şekilde ameliyat işlemlerine başlanması... Tam olarak kaçta girdiğimi hatırlamasam da uyanması uyuması dahil sanırım 1 saat sürdü. Ilk kez narkoz alan biri olarak kendime gelmem bayağı uzun sürdü. Uzun süre yarı uyur vaziyetteydim. Ameliyattan 8 saat sonra yürümeme izin verildi, yaklaşık 10 saat sonra da su içmeme. Takılan 2 serum, yapılan on küsür iğne ile yarı uyuyarak ilk geceyi anlattım. Sonrasinda yürürsem ve sıvılarla güzelce beslenirsem akşama çıkabileceğim söylendi ve çıktım. Ameliyattan 24 saat sonra her seyi yememe izin verildi. Haftaya çarşamba dikişlerim alınacak duruma göre. Hareket yeteneğini kısıtlandı haliyle ameliyat sonrasında ve ağrım hâlâ oluyor hafif. Hapşırmaktan korkuyorum garip bir şekilde ve henüz hic hapşırmadım. Bakalım ilerleyen günler neler gösterecek..