bugün

kudüs

Aşağıdaki linkte bahsedilen Amid Amca'yı Kudüs'de bir kaç gün önce ziyaret etme fırsatı bulduk. Türkiye'den geldiğimizi söyleyince çok sıcak karşıladı bizi. Kafe tarzı olan dükkanında sarı poşetli Çaykur Rize Turist Çayı'dan yaptığı demliğindeki çaylarından içtik. Aşağıda linkini verdiğim haberi sorduk. Neden senin dükkanı almayı çok istiyorlar diye muhabbet açtık. dediği şu:
Burada herkes müslüman işletmeci, sadece ben müslüman olduğum için değil bana karşı yaptıkları. Buradaki tünel onların istediği(tünelin girişini bize gösterdi ve bir arkadaş içeri girip baktı). şu size gösterdiğim eski zaman haritasındaki tünellerin bir giriş yeri burası(Hakikaten buradaki tünellerin bir ucu mescid-i aksa, bir ucu ağlama duvarı ve bir ucu da kıyamet kilisesi{hz. isa'nın sözde çarmıha gerildiği, çile yolu'nun sonundaki kilise}). Onlar burayı alıp tünelleri kullanmak istiyorlar. o nedenle elimden geldiğince dayanıyorum. mülkün hakkını buradaki bir vakfa devrettim, benden almaları daha da zorlaştırmak için.

haberin linki:
https://aa.com.tr/tr/duny...ina-servet-teklifi/727670