bugün

google chrome

shockwave, flash, adobe pdf gibi plug-in ler, javascript uygulamalari ve her ayri bir tab icin yeni bir process yaratan browser. bunyesindeki task manager ile her birinin kullandigi ram ve islemci orani gorulebiliyor. ayrica stats for nerds adli bolumden, browser in bellek kullanim oranlari daha detayli incelenebiliyor. fena ozellikler degil. mozilla dan sifreleri kendi bunyesine gecirmesinde biraz problemli oldugunu soyleyebiliriz. windows gorunum ve temasini kullanmasaydi keske diyoruz ve beta surumunune 6,8/10 puan veriyoruz. ha gayret. * * *

edit: ayrica web sayfasi icindeki bir textarea objesinin boyutlarini pozitif olacak sekilde degistirilmesine izin vermektedir. 0,1 puani da buradan ekliyoruz: 6,9/10

edit2: web sayfasindaki objeleri mozilla daki kadar iyi secemiyor, ve mouse'un scroll tekerlegine tiklayarak sayfa icerisinde gezinmeye izin vermiyor. ama iyi bir developer menusu'ne ve dom inspector'ina sahip.

edit2 notu: google bana canta ve t-shirt yollayacak, yani umarim yollar, yuzsuzum istedim. gtalk ta da istemistim, gec kaldin dedilerdi. saka saka, yollamayacak; kim belese bulmus dagitiyor.

edit3: symbian versiyonunu bekliyoruz, google duy beni.