bugün

milkshake

eğer evinizde blender'ınız mevcut ise ( mikser bile olur )
yapılması kolay ve tadı da dışarıda içtiklerinizden daha leziz olacaktır.
denemek isteyen yazar arkadaşlar olabilir diye, basitçe tarifini verebilirim.
tek kişilik milkshake için, 4 top dondurma ( vanilya, çilek, çikolata veya hepsi birden, canınız ne çekiyorsa ), 1 su bardağı soğuk süt ve milkshake'niz neli olacaksa ona uygun likit sos ( mesela çikolatalı yapıyorsanız, pınar'ın karamel sosu veya çikolata sosu olabilir, çilekli yapıyorsanızda çilek sosu kullanabilirsiniz)çeyrek çay bardağı kadar.
bu 3 adet malzemeyi blender veya mikser de çekersiniz ve kendi zevkinize göre bardağınıza çikolatalı milkshake ise rendelenmiş çikolata parçacıkları, çilekli ise taze çilek parcaları, çilek yoksa biraz spray krema ile güzel tatlar yakalayabilirsiniz.
olabildiğince teknik (bar) terim kullanmadan vermeye çalıştım tarfini ve sakın gözünüzü korkutmasın,pahalı bir zevk değil.
ben çikolata ve vanilyalısının maliyetini de yazayım, en azından aklınızda bir fikir olarak kalır.
algida'nın çikolata- vanilya 1 litrelik dondurması 4 lira.
1 litre süt 2 lira.
pınar'ın çikolata sosu ( tam fiyatını bilmiyorum fakat ) 3 lira diyelim.
bir tablet çikolata 2 lira.

gördüğünüz gibi maksimum 10 -11 liraya yapabiliyorsunuz ve dikkat ederseniz, ana maddeler ( dondurma,süt ) 1 er litre.
yani bu paraya bir çok defa milkshake yapabilirsiniz.

bir küçük not daha, eğer tek seferde 2 veya daha fazla bardak yapacaksanız, dondurmayı 1 er top azaltın, yani kelle başı 3 top.