yaşamak istememek

depresyon halinin size getirdiği düşünceler yığınıdır. ama sadece bir zaman için gelen, sonra giden bir düşünce , bir his olması kuvvetle muhtemeldir. yoksa her gün bir intihar vakası görebilir, duyabilirdik. gerçi olmuyor değil ama, olmasın tabii hiç.
ben bu hayatın üstesinden gelemiyorum, yapamıyorum, yaşayamıyorum, beceremiyorum açıkçası ve kısacası, neden ulan neden olmuyor işte. neden ben yani. burası, bu yaşam bana göre değil. burada başarılı değilim. nefes alıp vermek, bir işkence hali gibi geliyor artık. bana bir ceza olduğunu düşünüyorum, yaşamanın. gibi gibi düşünceler, şeytanın aklınıza soktuğu düşüncelerdir. eğer fiziksel bir hastalığınız yoksa, sadece depresyonel bir sıkıntınız varsa; nefes alıp vermek, bir işkence hali gibi geliyor demek, saçma sapan sapıkça düşüncelere kendini kaptırmaktan başka bir şey değildir. inancınız ne olduğu hiç önemli değil aslında ve ne olduğunu bilemem ama, hayattan zevk almak için, kendinizi şeytana oyuncak ettirmeyin. yaşayarak cesur olun, yaşayarak korkmayın, direnerek mutlu olun. vazgeçmeyin.