bugün

Hayattaki en sikim şey, istediğin kadar dürüst gerçekçi ve fedakâr ol, hiçbir boka yaramıyor.

Az önce dükkanı aradım 1 de işbaşı yapmam lazım iş arkadaşlarımdan birini aradım dedim şu an midemde sıkıntı var kusma hissi geliyor paso, müdüre ver telefonu bir kaç saat geçerse hemen gelicem dedim "hastayım hala gelmenin peşindeyim" telefonu uzatırken oğuz arıyor midesi bulanıyormuş vs dedi arkadaşım müdür olacak kız da daha telefonu almadan eline uzaktan ne yapayım midesi bulanıyorsa der demez telefonu kapattım.

Şimdi iş olarak ahlak sıfır ki ben asla rapor alan işine gelmeyen durduk yere kaytaran biri değilim, düğünlere vs de gitmem o yüzden bunun için bile izin almam. Hayatta işe gelmediğim tek dönem gerçekten hasta olduğum kesin gelemediğim dönemdir buna rağmen görülen muameleyi görün işte.

Sürekli sahte raporla izin alan işi siklemeyen biri olmaya zorluyorlar insanı, kendileri yapıyor.

Şimdi işin iş ahlâkını da geçtim, spesifik konuşuyorum, ben bu kıza sabahları bir de kahvaltı ısmarlarım hep kendi cebimden evi uzakta çok parası da yok diye, hayatında mercedes e mi binmiş amına koyim, cla 180 ile evine bile bıraktım bir gün metrobüsle gidiyor hep.

Sen o kadar iyilik yap spesifik olarak, konu "ben ne yapim ya midesi bulanıyorsa" olsun.

Ya bu karı milleti ne kadar nankör köpek idrâk dahi edilemiyor.