bugün

günün sözü

günün sözünü bilmiyorum da eşinize çok iyi bakın. sanki yarın olmayacakmış gibi. öyle bir sevin ki vaktiniz çok kısıtlıymış gibi. bundan kastım şudur. onu her şeyiyle kabullenin ve sevin. ayırt etmeyin. hata sizdedir, değildir. bunun üzerinde durmayın. kasıt var mı yok mu. mühim olan budur zannımca. e kasıtta olmayacağına göre o zaman hiç problem yoktur. ivedi bir şekilde durumu normalleştirmelisiniz. geçen her dakika her saat aleyhinizedir arkadaşlar. bakın tekrar söylüyorum, suç-kabahat-hata-sıkıntı-problem-sen yaptın-ben yaptım-bunun yüzünden-bu sebep oldu vb. şeyler aramayın. bunun gibi sonu olmayan bahanelerin içinde kaybolur gidersiniz. aman diyeyim. allah'dan yardım isteyin. aklınızı başınıza toplayın. zaman aleyhimize dedik. çok güzel bir söz var. hiç bir değer kalp kırmaya değer mi. değmez. o sebepten hemen toparlanın. eş bu ya. şaka değil. sıkıntıya düştüğünüzde allah'dan yardım isteyin. namazla dua edin. anlayışlı olun, sabırlı olun, çokça merhametli olun. çünkü ondan bir tane var ve o sizin. sizin yahu daha ötesi var mı. kendinize gelin. an'a şükredin.