bugün

düşün ki o bunu okuyor

ne diye başlasam.
ya da hangisinden başlasam hangisini istersin ?
beni şakayla karışık öldürmelerini mi yazıyım buraya, yoksa bana yalan söyelişini mi ? yoksa eski sevgilinin 14 şubat gecesi mesaj attıktan sonra ben onu okumadan silişini mi, yahut bana herşeyi bilmek zorunda diyişlerini alttan aldıktan sonra ben sana bu cümleyi kurduğunda naparsan yap umrumda değil diyişini mi ? o gece tek bir mesaj dahi atmayıp aramayıp sormayıp, yine o gece hesaplarından ismimi, resimlerimizi kaldırmanı mı anlatayım sana bu gece? bugün bana ilk sigaramı yaktırdığını söylesem senin için yanmaz mı ? kül olmaz mısın o zehirden derin bi nefes aldığımda hiç mi sızlamaz vicdanın ? sevgiline, sana değer veren narin davranan bu güzel yürekli adama ben davranışlarını sevmiyorum ben sert erkelerden hoşlanıyorum diyişini anlatsam o cümlelerin hepsini aktarsam buraya benimle beraber kaç kişi yakar ? ve ben bu söze rağmen seni sevdiğimi bırakmadığımı söylesem kaçının gözyaşı söndürür sigarasını ? beni saymadığın zamanlardan daha saymadığım neler var.. çok cümlelerin var, çok kalp kırıklıklarım var. çok bağırışların, çok kıskanışlarım var. artık yüreğimde sevdan gözlerin kokun değilde ; yakıp yakıp yine söndürdüğüm sigaralarım, günümü geceye çeviren hayal kırıklıklarım, ve toparlayamadığım ciğerlerimdeki nefesi kesen parçaların var. senden çok bıraktığın acın var, acınacak durumda oluşlarım var. bunlara rağmen beni suçlayışların,benimde bu paragrafları gözyaşlarıyla bırakışlarım var be kadın.