bugün

18 haziran 2008 boston celtics la lakers maçı

gecen senenin nerdeyse en kotu takimi olmaktan bu senenin en iyi takimi olmaya giden yolda zaferini kupa ile taclandirdigi mactir. 22 yil aradan sonra nba'daki 17. sampiyonlugudur celtics'in.

daha bikac yil once pierce "birak beni baskan sampiyon olacagim takima gideyim" derken izin vermemislerdi ve de bir planlari oldugunu, hem de basariya ac yildizlar ile basariyi tatmis benchi biraraya getirmek gibi super bir planlari oldugunu bizim gibi pierce de anlamamisti.

gulusune kurban docim riversim. sene icinde baban oldu cenazesine bile zor yetistin chicago'ya, yasini bile tutamadin dogru durust, bu yil senin babasiz gecen ilk babalar gunundu ve de ayni zamanda ilk sampiyonlugun oldu. sana "koc moc degil bu" dediler ama her biri ayri hikayelere konu olacak final serisi yasattin. ozellikle silip supurdun phil jackson'u son macta. geldigin ilk gunden defans dedin ve takimi istedigin gibi oynattin, hatta molalarda hangi dakikada hangi skorda olmalari gerektigine kadar ince planlar yaptin. hele los angeles'daki 24 sayi fark yemisken geriden gelip super bir galibiyet aldin ki tadindan yenmez. helal olsun sana

paulum pierceim... kaptanim.. sana kelimeler kifayetsiz kalir. sakatlanip acilar icinde cikip geri donerek seyirciye ve takima verdigin hava bile yetti boston'daki ilk maci kazanmaya. hele soyunma odasindan sakat sakat gelip iki uclugu sallaman yok muydu bitridi beni. yeri geldi kobe'yi tuttun yeri geldi lebron james'i tuttun ve hayatlarindan bezdirdin ve de finallerin mvp'si oldun. ananin ak sutu gibi helal olsun (zencilerin sutu de beyaz oluyo di mi lan?)

kevinim garnetim.. belki de "galiba buraya kadar, bana sampiyonluk hayal" dedigin zamanda altin gibi arkadasliklar icinde bir takim buldun. eski celtics'li efsane bill russell sana finallerden once "eger takimi sampiyon yapamazsan benim sampiyonluk yuzuklerimden birini sana verecegim" dedi ama bu macin sonunda gidip ona sarilarak ve aglayarak "i got my own" dedin. nba'in bu seneki en iyi defansif oyunucu idin. sana da helal olsun.

rayim allenim.. senin sogukkanliliginda su ligde kac oyuncu daha vardir ki? senin agirbasliliginda? bu kadar zor ve agir sartlarda leblebi gibi salladigin ucluklerinie de karakterine de hastayim kocum benim.

rondo, posey, perkins, powe, brown, cassell.. hepinize kucak dolusu sevgiler. umarim seneye de sampiyon olursunuz.

bu arada sunu da eklemeliyim ki boston sehri bu sene spor dallarinda amerika liglerini domine etti. baseball takimi red sox sampiyon oldu, amerikan futbol takimi patriots finalde kaybetti, celtics sampiyon oldu. demek ki yonetici alacaksan boston'dan alacksin arkadasim.
güncel Önemli Başlıklar