bugün

sony xperia z5

Servis sürecindeki sıkıntıların tahminimce sony uluslararası genel merkezinden kaynaklandığı markadır.

Çocukluktan beri play stationının da gazlamasıyla Sony markasına pek güvenli bakardım.

Başlıkta bulunan bir önceki entrymde de belirttiğim gibi iphone 4sten sonra kendisine geçiş yaptım. Yaklaşık 5 aylık kullanımın ardından dokunmatiğin bir kısmı çalışmamaya başladı. Ve cihaz aldığım bayi aracılığıyla servise gönderildi.

Tarih 18 temmuz, cihaz servise kabul edildi (bu da ayrı bir şikayet konusu zannımca (bkz: teleservice).
Aradaki detayları belirtmiyorum ancak 1 Ağustos'ta "değişim cihazı bekliyor" diye bir ibare çıktı... gün bugün, ne gelen var ne giden...

swap diye de adlandırılan bu değişim cihazı anladığım kadarıyla üreticide toplanan arızalı cihazların çalışan kısımlarının birleştirilmesiyle ortaya çıkıyormuş ve genel merkez tarafından gönderiliyormuş. Ancak taahhüt edilen 21 işgünü tamir süresini yaklaşık 4e katlamışken bu mağduriyetin giderilememesi markanın ayıbıdır bence.

Velhasılkelam sevgili sony, çok güzel telefon yapmışsın ve bir dünya para verip aldık. Ancak telefonu kullandığım kadar serviste yatırdınız ya, alacağınız olsun...