bugün

siyasi parti seçmeni

14 yıldaki birbirini dışlayan 3 turdan sonra anlaşılıyor ki mutlak döngüye girdiler. En son hitler'de böyle olmuştu. Ulusun kaderi "mütemadiyen kandırılan" tek kişinin elinde.
1. tur.
1)
- bilin ki tek varlığım bu yüzük. bundan fazlası varsa haram yemişimdir.
+ o müslüman adam. çalmaz oyum buna.

2)
- ab'ye üye olacağız. gündüz havai fişek patlatalım.
+ türkiye'yi ilerletiyor. oyum buna.

3)
- milliyetçiliği ayaklar altına aldık. Türk kelimesini ağzımıza almıyoruz. Milli bayramları yasakladık. Andımızı, Bayrağımızı ve atatürk’ü unutturacağız.
+ kafatasçılığın modası eskidi. Helal. oyum buna.

4)
- analar ağlamasın.
+ o kardeş kavgası bitecek oyum buna.

5)

- suriye kardeşimizdir.
+ komşularla ilişkileri düzeltiyor. oyum buna.

6)

- Rusya ile stratejik iş birliğine geçtik.
+ tek kutuplu dünya mı kaldı canım? Oyum buna.

7)
- ekonomi büyüyor.
+ ooo cebimiz doldu oyum buna.

8)
- askeri vesayeti bitirecez.
+ adam haklı ilerlememizde en büyük engel bu. oyum buna.

- fetö'cüleri orduya/bürokrasiye dolduruyoruz.
+ alnı secdeye değen adamlar önemli yerlere geliyor oyum buna.

9)

- abd dostumuzdur.
+ büyük güçler bile peşinde oyum buna.

10)

- demokrasiyi, bireysel hakları. özgürlükleri artıracağız.
+ her şey vatandaş için oyum buna.

11)

- israil Filistinlilere zulm ediyor. Onunla küsüyoruz.
+ işte budur. Oyum buna.

12)

- Yeni Osmanlı oluyoruz
+ işte beklenen hamle. Oyum buna.

13)

- gezide sokağa çıkan teröristtir. Hak sokakta aranmaz. Almışlar ellerine Atatürklü bayrakları bir kere bu bayrak kanuna aykırı. “camide içki içtiler” “başörtülü bacımın üzerine işediler” yalanlarını attık ama olsun.
+ adam haklı oyum buna.

14)

- artık türkiye daha güvenli
+ helal olsun canımızı koruyor oyum buna.

15)

- biiiiiz her şeyi iyi biliriz.
+ oyum buna maşallah.
-
*** 2. tur

1)

- (yolsuzluklar ortaya döküldü. çocukların gemicikleri dillere destan) komplo.
+ (yemedik ya neyse) adam çalıyor ama çalışıyor. oyum buna.

2)

- ab mülteci anlaşmasında bizi kazıkladı. ab'ye de üye yapmayacaklar.
+ ab zaten hristiyan birliği. oyum buna.

3)

- en milliyetçi biziz. Bayrağınızı kapın gelin.
+ helal oyum buna.

4)

- biz analar ağlamasın diye aptal aptal dururken teröristler güneydoğu'ya yığınak yapmış. artık tanksız kendi şehirlerimize giremiyoruz. her gün şehit haberleri geliyor.
+ tü kaka pkk iyi niyeti suiistimal etmiş. oyum buna.

5)

- abd öyle istedi suriye ile savaşa gireceğiz. Mülteciler gelsin. Din kardeşiyiz.
+ suriye akıllı olsun. oyum buna.

6)
rus uçağını düşürdük. aramız bozuldu.
+ rus’tan dost mu olur. oyum buna.

7)
- ekonomi küçüldü. dolar aldı başını gidiyor. işsizlik artıyor. yetmezmiş gibi mülteciler de dert oldu.
+ adam samimi oyum buna.

8)

- askeri vesayeti bitireceğiz derken orduyu budamışız. yerlerine yerleştirdiğimiz fetö'cüler bize darbe yaptı.
+ hain fetö'cüler adamın saflığından faydalanmışlar. oyum buna.

9)

- abd o kadar da dost değilmiş. bize darbe planlamışlar. Aynı zamanda kara para aklama / terörü destekleme davaları ile beni sıkıştırıyorlar. Başımız belada.
+ hain abd. oyum buna.

10)

- ohal geldi. istediğimizi içeri atarız. Karşı çıkana darbeci deriz. Aşama aşama diktatörlüğü getiriyorum.
+ şartlar bunu gerektiriyor. Oyum buna.

11)

- israil one minüt. Kıbrıs’tan doğalgazı nah çıkarırsınız. Donanmamızı yollarız. Gazze’ye gideceğim. Filistin’e ambargo kalkacak. Mavi Marmara için tazminat alacağım. israil askerlerini dava edeceğiz.
+ haklarımızı koruyor aslan. Oyum buna.

12)

- stratejik derinlik dedik. Dostumuz kalmadı. Bundan sonra değerli yalnızlık diyoruz. Reel politiği boşver. Biz onurlu politika izliyoruz.
+ helal doğru olanı yapıyor oyum buna.

13)

- bana darbe yapılıyor. Halk sokağa dökülsün. Hakkımızı arayalım. bayrakları alıp gelin. Darbe sonrası parti merkezine Atatürk posteri asıyoruz.
+ milli iradenin önünde kimse duramaz oyum buna.

14)

- sürekli bombalar patlıyor. Mit uyuyor. Vatandaşları koruyamıyoruz onlar ölüyor ama biz daha mağduruz. Aman oyumuz düşmesin.
+ koalisyon ihtimali var ya ondan bombalar patlıyor. Oyum buna.

15)

- bizzzzz o kadar da iyi bilmiyormuşuz. kandırıldık.
+ iyi niyetli adam canım. oyum buna.
+ ahmaktık.
- büyük oyunu görüyoruz. oyum buna.
+ saftık.
- adam samimi bi kere oyum kesin buna.

*** 3. tur.

1)

- askeri okulların yerini ve askeri arazileri yandaşlara peşkeş çekeceğiz. yandaşların Paraları yetmezse kamu bankalarından kredi vereceğiz. Kupon arazilerden havuza 3-5 atıldığını duyacaksınız.
+ ekonomiyi tekrar büyütecek helal oyum buna.

4)

- kürtlere özerklik veriyoruz. Apo’yu serbest bırakıyoruz. Hem şırnak’ta hakkari’de ne var. Ver kurtul diyoruz.
+ cesur adım. Helal oyum buna.

5)

- suriye ile boşuna kötü olmuşuz. Biz suriye’ye gireceğiz Mülteciler bize girdi. Dünyanın enayisi biz miyiz? Batı bize para vermezse otobüse bindirir yollarız mültecileri. Ayrıca bizi uyutup güney sınırımızı işid ile süpürüyor aşama aşama kürt devletini kuruyorsunuz. (devamında muhtemelen tekrar “kardeşim esad” olacak) helal oyum buna.

+ işte batıya güvenmeyeydi iyiydi ama yine de oyum buna

6)

- rusya ticareti kesti götüm götüm olduk. atarlanmamız fıs çıktı. yeni durumda zararlıyız. abd üstümüze üstümüze geliyor. bize yeni müttefik lazım. rusya'nın eteğine sığındık.
+ adam rusya'yı barışmaya ikna etti. oyum buna.

7)

- ekonomiyi döndürmek için para lazım. Vergi barışını Bundan yapıyoruz. Zorunlu emeklilik diye bişe uydurduk devleti finanse etsin diye. Hala satılacak bir şey varsa özelleştireceğiz. Çaktırmıyoruz ama Yusuf yusufuz. Dua ediyoruz ki uluslararası derecelendirme kuruluşları kredi notumuzu düşürmesin.
+ dünya bizi çekemiyor. Oyum buna.

8)

- bizim liyakate değil sadakate bakarak orduya koyduğumuz adamlar bize darbe yaptı. Olsun bir cemaati def ettik. Ama diğer tarikatlar üzülmesin şimdi de onları dolduracağız orduya / bürokrasiye. Her ne kadar darbeyi engelleseler de Atatürkçü subaylar yine tu kaka. Şimdi de şansımızı başka tarikatlarla deneyeceğiz. orduda atamaları bundan sonra akp’de dayısı olana göre yapacağız. Ordunun güçlü olması önemli değil bana sadık olsun yeter.
+ adam gereği neyse onu yapıyor. Oyum buna.

9)

- Abd bombaladı dedik ama abd genelkurmay’ı ziyarete geldiğinde bombalattığı meclisi güle oynaya gezdirdik. Milletvekillerimiz onunla fotoğraf çektirmek için sıraya girdi. Bırakın hesap sormayı Adama eleştirel bir soru bile sormadık.
+ abd ile ilişkileri sıcak tutuyor helal oyum buna.

10)

- muhalifleri temizledik artık şartlar olgunlaştı ohal’i kaldırıyoruz.
+ helal olsun özgürlükçü adam oyum buna.

11)

- rusya ile papaz olunca bize doğalgaz lazım. Abd’de sıkıştırıyor. israil ile barışıyoruz. israil askerlerini dava etmekten vazgeçtik. 3-5 tazminat atacaklar. bana mı sorup da mavi marmaraya bindiler. Filistin’in ambargosundan bize ne? Ben paraya bakarım.
+ el alemin derdi bizi mi gerdi. Her koyun kendi bacağından asılır. Helal oyum buna.
12)

- stratejik derinlik ve Değerli yalnızlık da neymiş? Bu okumuş tayfası beni yanılttı. Burnumuz boktan çıkmaz Oldu. Artık düşmanlarımızı azaltıp. Dostlarımızı artırıyoruz.
+ adam reel politika dehası. Oyum buna.

14)
- nedense hep muhalifler sokaklardayken bombalar patlıyor. Günlerdir akp’liler sokakta bakın bir bomba bile patlamadı. Kısmetsizlik muhalefette demek ki? Mit de çalışıyor ayrıca.
+ he onlar dinsiz ondandır. Oyum buna.

15)
- biz iyi bilmememize ve sürekli kandırılmamıza rağmen yine de bildiğimizi okumaya sürekli aldanmaya, hata yapmaya devam edeceğiz. Zira kararlarımız mantıktan, bilimden, millilikten uzak.
Derdimiz koltuğu sağlama almak. Karşımızda muhalefet edecek güç kalmaması. Yine sıçar batırırsak yine “kandırıldık” der çıkarız işin içinden.
+ nasıl da geleceği görüyor? Oyum buna.

Bonus:
O giderse adam mı var? Kılışdar da liderlik özelliği yok? Kim gelecek 40 yapar bahçeli mi?