bugün

türkiyede ateist sayısının artmasının asıl sebebi

fıtrata dönme iç güdüsü. kendilerini islama nispet eden müslüman kesimin geçmişe dayalı büyük bir kurandan kopuş sürecinin sonucunda islam orjinalliğini kaybetti. insan fıtratından uzaklaştırıldı, içine saçma sapan bir sürü hurafeler dolduruldu. e tabiki adamlar böyle bir dine gelmek istemezler. aklını kullanıyorlar. eğer tekrar kurana dönülür, din yalnız allaha/kurana has kılınır, ben sadece müslümanım başka ismim meşrebim cemaatim yok denilirse yani itikadları kuran ile çek edilirse işte o zaman belki bu adamlar "ben işte bu dine varım" diyecekler. öbür türlü hak, hukuk, adalet, kadına saygı olmayan bir dine kim gelir. ben bile gelmem açıkçası ve açık söylüyeyim ben de bu dinin kafiriyim. ben din sadece ve sadece vahiydir derim. çünkü korunmuştur o kitap, bozamamışlardır kendine müslüman diyen azılı münafıklar bu kitabı. hadi ne bekliyorsun! sen de bu kitaba gel. diğerlerini, kuranın inkar ettiklerini, reddettiklerini sen de reddet! ve de ki "ben sadece allaha/vahye teslim oldum. siz de olun"