bugün

evlendikten sonra erkeklerin değişmesi

insanlar değişmez, insanlar sizin görmek istediğiniz gibidir sadece ya da zorlamalarla soktuğunuz kalıplar içindedir.

ilişkiye ne kadar gerçekçi yaklaşırsanız o kadar gerçek tanırsınız karşınızdakini. zorlamalarla ilgi gösteren, zorlama romantizmlere mecbur bırakılan, zorlamalarla olmadığı gibi bir insana çevrilmeye çalışılan herkes evlendiğinde değişecektir.

bu nedenle kasmayın, zorla ilgi beklemeyin mesela ya da zoraki bir romantizme mecbur bırakmayın kimseyi. karşınızdaki insana ne kadar rahat olursanız o da size o kadar rahat ve o kadar kendi gibi olacaktır muhakkak. bu durumda da "sen çok değiştin", "artık beni sevmiyorsun", "evlenince her şey değişti" kalıplarına girmek zorunda kalmazsınız.

şimdi düşünüyorum benim karşımda sürekli ilgi bekleyen, sürekli sürprizler hediyeler bekleyen, romantizmin bokunu çıkarmak isteyen bir insan olsa bir yere kadar buna dayanabilirim. bir yerden sonra özüme dönerim çünkü insan her zaman özüne dönmeye mahkumdur. bu durumda da "sen çok değiştin" kalıbına girerim doğal olarak.

neyse özetle rahat olun gençler, rahat olun rahat bırakın.