bugün

iett nin akbil basarken doğumgünü kutlaması

Bugün başıma gelen olay. Öncelikle böyle bir uygulamadan hiç haberim bile yoktu ve sabahın köründe dünyanın en kalabalık fakat sessiz otobüsüne binip akbilimi basınca önce ekranda doğumgününüz kutlu olsun yazısıyla birlikte farklı bir ekran çıkınca önce algılayamadım ve aha para yok akbilde diye düşündüm daha sonra o akbil ablanın " doğumgününüz kutlu olsun" sesi o çıt çıkmayan otobüste yankılanınca benimle birlikte bütün yolcular şoka girdi ve herkes tip tip "oha bu da ne ola ki" dercesine bana bakmaya başladı. Daha sonra o şokla hala akbili çekmediğimi farkeden şoförde "bence oldu artık, çekebilirsiniz" deyince boynumu büküp arkaya doğru ilerledim. Yalnız insanlarda ne kadar öküz biri de kutlamadı. Ben rastlasam böyle kim olursa olsun kutlardım tip tip bakmak yerine. Sanki suç işledik doğumgünümüz diye.

Edit: sevgili yazarlar, hepinize doğumgünü dilekleriniz için çok teşekkürler, çok naziksiniz. Ayrıca bu olay bütün gün boyunca geçerliymiş. Her binişimde otobüse akbil abla kutladı doğumgünümü. Ayrıca başka bir şoför ben utanıp hemen arkaya doğru ilerleyecekken durdurup doğumgünümü kutladı. iyi insanlar da var hala, tıpkı sizler gibi.