elin gavur çocuklarını devşirip paşa yapan devlet

Osmanliya gömülüp kafalarini kaldiramayan gerizekalilar bitmediği gibi osmanlinin Türklere hic deger vermedigi safsatasi da bir türlü bitmiyor. Olum neyle besleniyorsunuz ne okuyorsunuz anlamiyorum. 10 yil oncesinin durumunu degerlendirken bile 'o zaman oyleydi' diyecek gerizekalilar su an cikmis asir hatta bir kac asir öncesini mikemmel tarih bilincleri ve fasist dusunceleri ile yorumluyorlar. Su kadarcik devlette sag sol, alevi sunni diye birbirimize girerken Osmanlinin Müslümanlık ile olan birlestirici gucunden zerre anlamaanizi beklemiyorum ama nolursunuz en azindan osmanli anadoluya yatirim yapmadi safsatasindan vazgecin be olum. Donemin kulturunun insan ile yayildigi o dönemde osmanli su an ki iletisim cagi ile empoze edemeyeceginiz kültürü, insan yetistirip göndererek saglayabilmis tarihe yön vermis, cogu zaman gururlanacagimiz islerin altına imza atmistir. Gururlanacagimiz basarilari icin hep saygiyla anacak olup, yaptiklari hatalarin turkiye cumhuriyeti devletinde tekrarlanmamasini umuyorum.