bugün

kamuda atamaların durdurulması

orta anadolu'nun güzide illerinden birisinde merkez ilçe devlet hastanesinde basit bir pratisyen hekim olarak çalışmaktayım. haliyle okul bittikten sonra zorunlu hizmet için atandığım için belirli bir süre çalışmak zorundaydım. 2 yıl bittikten sonra acil eylem planı olarak çok yoğun çalıştığım iş yerinden ayrılmak için il içinde kurum değiştirme atamasına başvurdum. yaklaşık 20 gün önce noter kurasında talep ettiğim kuruma yerleştim fakat bakanlıktan sistem üzerinde atamanın onaylanması gerekiyor geçiş yapmam için. bekle bekle bekle birkaç gün önce bakanlığı aradığımda fazla bilgi sahibi olmadıklarını düşünerek atamalar durdurulduğu için gerçekleşmiyor denildi. bu mantıkla baktığımda seçim olacakta hükümet kurulacak da ölme eşeğim ölme. aylardır iple çektiğim atamanın da her geçen gün onaylanmaması gittikçe canımı sıkmakla beraber sanki çok önemli bir kadroyu işgal edekcekmişim gibi hala nefret ettiğim kurumda çalışıyorum :(
bu arada laf aramızda noter kurasından sonra 3-5 güne tayinin çıkacağını söyleyerek hala nöbet tutmuyorum ama yakında sorumlum ayıkacak ve mesaim dolmayacak ay sonunda nasıl olacak merak ediyorum *
bu işler hep zor ve can sıkıcı olmuştur zaten. neyse çok karamsar şeyler yazdım hoşgör sözlük.
saygılarımla...