bugün

bedelli askerlik beklenen ülkede osmanlıca dersi

Yani anlaşılması zor olan şeydir. Ulan bu millete de anlam veremiyorum. 12-13 senedir bu ülkenin siyasi tercihlerine bakıyorum, çoğunluğu osmanlıca dersine şuan kafayı takan fikre mensup, eee askerlikten kaçmak için bedelli bekleyen o kadar insan muhalif insan değil sanırım. Bu ülkede zaten hangi iktidar yüzbinlerin üzerindeki muhalif insan için bir şey yapma uğraşında olsun ki. Osmanlı nın fikrinden fersah fersah uzak olan insanların ülke yönetiminde olduğu bir ülkede osmanlıcayı insanlara zorla soksan ne olur ki, insanlarda adalet duygusu, eleştiri duygusu, objektif kriterler yokken hem de. Kardeşin kardeşi ülke menfaatleri için öldürdüğü bir fikirden 7 sülalenin menfaat için ülkenin s.kilip soğana çevrildiği fikre uzanan yelpazede Türk bayrağını indirip , osmanlı sancağı ile ülkeyi donatsan ne olurki. O osmanlı ki; bırak şuan senin fikrinin karşıtı diye ülkenin yarısını neredeyse asıp kesme fikrine ramak kalmışken; O osmanlı ermenisini, yahudisini, Arabını Velhasıl 7 kıtaya hükmetmiştir de bu kadar ayrımcılık, kayırmacılık yapmamıştır. Sırf ülke/devlet içinde ayrıcalık tanınmasın diye eşlerini bile başka başka diyarlardan almışlarda eşi dostu ayrıcalık görmesin diye.
He canım heee, Osmanlıca gelirse bu millet çok değişecek, çok manevi duygulara kavuşacak. Lan internette 14 yaşında bir kızın sex videoları dolanıyor. Haaa doğru o akp li falan değil. Sizin ben kanınızı s2yim.