bugün

ebruli

sevsemde bazı kısımlarını anlamakta güçlük çektiğim şarkı.
hep birlikte inceliyoruz:

uyanır gece yarisi
yoktan sevda yaparim

( gecenin bir vakti uyanıp sevda yaratan bir adam. aşkı arayan biri heralde vs. tamam burası)

adamım, bu kücük islere ben bakarım, yanarım

( adamım derken? yabancı filmnlerdeki gibi mi acep? hey adamım ! ) kime niye selenir burda hüsnü abimiz? )

dilsizler bana danısır ( yani ben sözlerle onların tercümanıyım..mı??? )
kelebeklerin aklı benim ( tek günlük ömürleri olduğundan mı, kelebek etkisi mi? ne ne ne ? )

gemilerle her gece ben
cok uzaklardan donerim ( soyut bir uzaklaşma mı anlatılan ? )

cagırırlar kucuk adımı
karafakiden ben akarım ( rakı sürahisinden akmak ? bir nevi rakı şişesinde balık olmak ha..hoş olmuş bu )

adamım, bu kücük islere ben bakarım, yanarım ( tamam )

benim adım ebruli, biraz gercek ruya ( ebruli, üzerinde "değişik renkler bulunan" demek. o halde ben değişken bir ruh haline sahibim, ne gerçek gibiyim ne de rüya mı kastediliyor? )

yalanını sevsinler yalansız donmuyor dunya ( burada kendisine " yalanını yiyim, yeme bizi hüsnü " mü demeye .alışıyor ? )

kalbim sevda kuyusu
hergun yoldan cıkarım ( kuyu, su kuyusu gibi bir şey mi? sevda kuyusu, kalbimden sevdalar fışkırır gibi bir anlam çıkıyor olsa gerek. yoldan çıkmak hangi manada peki? yanlış yola sapmak anlamında mı? )

sen unut gecmisini
ben aklımda tutarım (burası biraz daha manidar. onun geçmişini her daim hatırlamanız olasıdır, demek isteniyor olsa gerek.)

- bu yazıda kendimce saçmaladığımın farkındayım, üstüme gelmeyin.