bugün

bir türk dünyaya bedeldir

bende yıllar boyunca farklı şekilde yaşamış bir düşüncedir. yıllar yılı ilk okulda bu laflrı dinledik, işte bir türk 10 yunanlıya bedeldir diye afiş asmışlar atatürk kızmış filan. neyse efendim, beyni bi taraftan resmi tedrisatta şekillendirilmiş ben bir taraftan da hollanda'dan sınır dışı edilmiş ibo abi'yle takılıyordum. ibo abi'ye göre gavurların hepsi koftu. en iri yarısının bile bir yumrukluk canı vardı. çelimsiz olanlarına atılan yumruğun yarısı boşa gidiyordu. böyle böyle yıllar geçti ve ben acayip güçlü olduğumuza kesinkes iman ettim. derken bir gün tv'de fenerbahçe'nin antremanından gülümseten görüntüler çıktı. ceyhun ve (bir ihtimal) tuncay saldırmışlar kenet anderson'u indirmeye çalışıyorlar, güreş tutuyorlar, gülüyorlar filan. ama bir sakatlık var, iki tane türk bi anderson'u indiremiyor. birkaç gün şoktan çıkamadım, resmen iki tane türk bir iskandinav'ı (ki bilirsiniz iskandinavlkar en kof millettir) indiremiyordu. o an anladım ki herkes aynı halt. hiç öyle bir türk iki alman, bir çinli iki vietkonglu filan etmiyor. böyle oldu.