bugün

paralel evrendeki ihtimali yaşamım

Kardeş Payı kurgu alıntı ;

öncelikle şuanki durumumu açıklayım. 8 sene ilkokuldan sonra (3 senelik Futbol okulu yaşantım ek) 4 sene Anadolu Lisesi, 4 sene üniversite ve 1 senelik KPSS çalışması sonucu eğitim hayatından nemalanamayan vasat bir insan portresi. Çocuk yaş dinlemeyip ilkokulu (8 sene) aynı kıza aşık olan daha sonra cesaretsizlik yüzünden kızı başkasına kaptıran, lise hayatında tercih çarpıklığı ile yanlış kızlara denk gelen, tam olarak kafa dengi eşi sayılabilecek kızı 3 aylık bir zaman farkı ile kaçıran, ergenlikle gelen 5 senelik sivilce zımbırtısı yüzünden psikolojik olarak ruh çöküntüsü yaşayan zaatım. Kısaca istediğim hiçbir işim yolunda gitmedi.

Olmasını gönülden istediğim ihtimali yaşantım :

Futbol okulunda başarılı performansım eğer şans faktörüde benimle olsaydı (LGS başbelası) şuan iyi bir yaşantım olabilirdi. Anadolu lisesini kazanmama rağmen ailem benim istediğimi yapıp eğer beni meslek lisesinde bilgisayar bölümü okutmuş olsaydı istediğim bir meslek olan bilgisayar öğretmenliği yapabilir en kötü ihtimal kendi bilgisayar dükkanımı açabilirdim. Lise hayatını sivilceli bir şekilde ruh çöküntüsü ile yaşamayıp kendine özgüveni yerinde olan, mutlu ve huzurlu olan ve içe kapanık bir insan olmayabilirdim. 3 aylık zaman farkı ile kaçırdığım kızı ( kendisi bana aşık olduğunu ama sevgilisini yarıyolda bırakamayacağını ve bu yüzden benimle olamayacağını, keşke 3 ay daha erken gelmiş olsaydın dedi ) kendime ayarlayabilir, o öğretmen ben öğretmen iki ruh ikizi olarak bütün yaşantımızı beraber geçirebilirdik.

Velhasılkelam olacakla öleceğe çare yok. Dilerim siz kendi istediğiniz paralel evrendesinizdir...

''Bu yazı mini bir özettir''