nikotin sakızı

sigara azaltıcı über icat.şöyleki bunu kimse açık açık söyleyemesede tıp okuyan bir çok arkadaşımdan ve yakınım olan bir doktordan duyduğuma göre günde 5 sigrayı vücut tolere ediyormuş.ben günde 10-15 arası sigara içen biriyken sigarayı bırakmaya karar kıldım.ama olmadı.sonra nikotin sakızı denen şeyi aldım.ve inanırmısınız günde tek nikotin sakızı ile sigara sayımı bazı günler 3 e bazı günler 5 e düşürdüm.ve bu durum 1 aydır böyle devamediyor.günde bir tane sakızı sürekli kullandığımdan sigara ve sakız masraflarım birbirini dengeliyor.yani sigarayı artık saçma sapan zamanlarda değil kaliteli zamanlarda ve bilinçli şekilde içiyorum.arada yakılan o bi anlık istekle olan sigaralarım gördüm ki içtiğim günlük sigaranın üçte ikisini oluşturuyormuş.otobüs beklerken yolda yürürken sigara içmiyorum.sakızı çiğniyorum.ayrıca böyle olunca içilen sigarada tatlı oluyor.dandik boğazı yakan cinsten olmuyor.keyif sigarası oluyor.üstün başın leş gibi kokmuyor.elin kokmuyor.çünkü günde 3 sigara ne balgam yapar ne koku.ne de dişleri sarartır.hem ekonomik hem keyifli hemde kendini zorlamadan bir kullanım çeşidi.tüm bırakamayan tiryakilere tavsiyemdir.en azından masrafın azalır ve sigara sayın azalır.tabiki kökten bırakmak en iyisi ama bazen olmuyorsa daha az kötülük etmek vücuda daha iyidir.kimse bana ha 15 sigara ha 5 sigara demesin.ikisi aynı şeyler değil.