bugün

zyban

sigara tiryakilerinin sigarayı bırakmalarında yardımcı olduğu iddia edilen ilaç. on yıla yakındır günde ortalama bir buçuk, iki paket sigara içen biri olarak, sigarayı bırakma mücadelemde bana yardımcı olmasını umuyorum. bugün 5. günüm ve pek bi değişiklik yok. daha az sigara içiyorum, içerken öyle ahım şahım zevk almıyorum, ama yine de içesim geliyor içiyorum yani. yan etki olarak bende sadece baş ağrısı ve mide yanması yaptı yapmaya da devam ediyor. umarım zamanla etkisini yoğunlaştırır ve sigara illetini bırakabilirim.

edit: ilaç 5. günden sonra etkisi yitirir gibi oluyor. fakat sigaraya olan tiksinti devam ediyor. ben 8. gün ve devamında sigarayı bırakamayacağım hissiyatına kapılmıştım. fakat 11. gün sigarayı bıraktım ve bugün sigarasız 8. günüm.* düşünün ki sigarayı bırakamayacağını düşünen ben 3 gün sonra bırakma kararı alıyorum ve bunu sürdürebiliyorum. yani hiç beklemediğim kadar rahat oldu sigarayı bırakışım. hatta öyle ki nikotin krizi baş gösterir filan diye bi paket nikotin sakızı aldım ama şimdiye dek bir adet dahi kullanmadım. keyfim yerinde, arada bi sigara düşüyor aklıma ama sonra hemen geçip gidiyor. sürekli birşeyler eksik havası var. ama oluşan rahatlık kendi kendime "ulan gizli gizli sigara mı içiyom ben acep ya?" sormama sebep oldu. özetle ilaç bende gayet işe yaradı. sizde bırakmaya niyetliyseniz sizde de işe yarayacaktır. siz ne istediğinizi bilin yeter.

edit: ilacı kutu bitince bıraktım. bugün sigarasız geçen 32. günüm.*