bugün

yurdum insanının hamuru riya ile yoğrulmuştur

19 yaşında silikon yaptırdığı için eleştirilen serenay sarıkaya'nın bir açıklaması vardı: "bu yaşta yaptırılır mı diye beni eleştiriyorlar ama bakınca herkes bakıyor..."

bir de klasik imam anekdotu vardır.
imam camide anlatıyor, ahlak bozuldu, kızlar şortla geziyor, mini etek giyiyor vs. cemaatten birisi dönüyor diyor ki 'hocam ama geçen gün gördüm, senin kız da mini etek giydi.' hocadan cevap: 'e, bizimkine yakışıyor'.

örnekler daha artırılabilir ama bu iki örnekten yola çıkıyorum.
hepimiz sözde ahlakçıyız.
sözde dürüstüz.

orta yaşlı bir adam genç bir kızla beraber olduğunda hepimiz "adama bak kızı yaşındaki ile birlikte" diye ayıplarız ama "ulan ne şanslı herif çıtırı sikiyor" diye içimizden geçiririz!

hepimiz bal tutanın parmağını yalayacağına inanıyoruz.
bu nedenledir ki akp'nin yolsuzluk yaptığına inananlar bile akp'ye oy vermeye devam ediyorlar.

en ahlaklı geçinenlerin de sözde muhafazakar olduklarını görüyoruz!
"allah" diyenlerin itinayla çaldığına, kul hakkı yediğine, yalan söylediğine, iftira attığına, dini siyasi çıkarlarına alet ettiklerine şahit oluyoruz.

hepimiz çok eşitlikçiyiz! erkek çapkınlık yaparsa şanındandır ama kadın yaparsa "orospuluğundan"!

hepimiz çok moderniz aynı zamanda çok da muhafazakar! sevgilimiz ile her türlü fanteziyi yaşamak isteriz ama karımız ille de bakire olmalıdır!

hepimiz çok ilkeliyiz! ondan siyasi atasözümüz "dün dündür bugün bugündür!
öyle ki bakış açımız, doğrularımız, ilkelerimiz bile duruma göre değişir!
günlerce kabataş'taki türbanlı bacımız üzerinden yalanlarla bezeli propaganda yapan ahlak bezirganları "imam abisi tarafından sikilen başka bir türbanlı bacıyı" ağızlarına bile almazlar!
http://sozcu.com.tr/2014/...mdan-sok-ifadeler-459355/

neden zira amaç özgürlükleri savunmak, mağdurun yanında olmak değildir!
amaç kendi çıkarlarımızı sağlamlaştıracak malzemedir!