bugün

mega holdings

zannedersem 30 liralık domain adı ve 100 liralık paneli toplamda 325 dolara satmaya çalışan dallama habitatının türkiye kolu. bir arkadaşınız sizi arar ve önce biraz hal hatır sorar sonra yarın şu saatte şuraya gelde seninle iş konuşalım der. bir anlam veremezsiniz bu davete ama söylenen yere gidersiniz. size iş sunumu yapacak olan arkadaşınız sanki uzaktan kumandayla kalp ameliyatı yapan bir cerrah havasıyla size işi anlatır. sistemin açıklarıyla ilgili bi soru sorsanız. cevap veremez. ürünü sorgulasanız, cevabı bellidir. ben tam bilmiyorum. senin siteye gir bi bakalım nasılmış deseniz, ya siteyi daha açmadım der, yada site daha kuruluş aşamasındadır. biraz daha ısrar etseniz zincirin içinde parayı bulmuş insanlardan birinin sitesini açar. bu iş yasalmı deseniz vereceğin paranın 75doları kdv der. ben sitenin yasallığını sormuyorum sistemin yasallığını soruyorum deseniz, aval aval yüzünüze bakar. bu iş saadet zinciri değil mi deseniz, arkadaşınız bunu kendine hakaret olarak algılar. ben bu işi yapmam dediğinizde bu sefer arkadaşınız bütün arkadaşlığı unutur, sizi miskinlikle, tembellikle suçlar. arkadaşınız kazığı yemiştir bir kere, mega holdingsin milyoner yaratma furyasına katılmıştır ve sizin sorduğunuz tokat gibi sorular arkadaşınızın yediği kazığın acısını hissetmesine neden olur. arkadaşınızda bu sebeple size karşı kırıcı hareketlerde bulunabilir. ha bunlar birde facebooka mega holdingste x, y, z, diye rütbelerinide yazarlar.

en güzeliyse bu işe daha taze girmiş bir arkadaşınızın size o gazla sunum yapmasıdır. bi görseniz bi görseniz adam sanki sistemi kendi icat etmiş bir kasılıyor bir havalanıyor. tabi yanında kendinden daha rütbeli bir dallama daha var o biraz daha profesyonel. bir anlatıyorlar bir anlatıyorlar ki sanki herşeyimiz tamamda bir internet sitemiz eksik bu siteyi alırsak bütün sıkıntılarımız geçecek, sorunlarımız bitecek. uzatmayalım ben 3 kuruşluk siteye 10 lira verip sonrada insanları sırf üçgenime dahil etmek için kazıklamam. çevremdeki insanlarında kazıklanmasına izin vermem.