bugün

tıp fakültesi dönem 1 öğrencisi

Fakültenin en kıdemsiz en işe yaramaz dönemi 1.sınıflardır. Hiç sevmem birleri. Tamam bizde 1.sınıf olduk ama hakketen yıullar geçtikçe 1.sınıf öğrencilerinin ne kadart çekilmez olduğu anlaşılıyor. Önlükle fotoğraf çektirmeler, her öğrendiği anatomik terimle espiri yapmaya çalışmalar, anatomi salonunda kemiklerle fotoğraf çektirmeler gibi sanki bir tek kendileri şuan tıp okuyor anasını satayım. Bir de şu hareketleri var Acile geliyor bunlar bir cacık bildikleri yokken teşhis koymaya çalışıyorlar ya tam ağzının ortasına geçirmelik. Tamam arkadaşlar acile gidin gitmeyin demiyorum ama bir sakin olun acele etmeyin öğreneceksiniz az biraz bekleyin her gelen hastayı kistik fibrozis yapıyorlar. Biyokimyada mı fizyolojide mi nerde duymuşlarsa artık.
Edit: şu kistik fibrozisis şundan yazıdım. Bugün birlerden biri gelmişti acile hastayı muayene ediyorum yanımdaki 1.sınıf ağzını yayarak ( bir ağzı var bir görseniz lastik gibi açılıyordı maşallah) abi kistik fibrozis olmasın heheheheh dedi hastanın önünde birşey demedim ama dışarda güzelce uyardım arkadaşı. Gecenin bu vaktinde gelip bana bu entryi yazdırmış oldu.