bugün

aknetrent

gün itibariyle 6,5 aylık tedavisini bitirmiş bulunduğum ilaç.
insana sabrı öğretiyor diyebilirim. bütün yıldırıcı yan etkilerine rağmen bitirdim. cildimde hiç sivilce kalmadı ancak bebek poposu gibi bir ciltle karşılaştım diyemem, hayal kırıklığım büyük. suratım hala kıpkırmızı izlerim kıpkırmızı duruyor, sonradan leke tedavisine başlayacağım o ayrı. kullanırken aşırı derecede göz kuruluğu yaşadım, dudaklarım inanılmaz kurudu, depresif ruh hali de yaygındı diyebilirim, saçlarım çok döküldü sonradan doktorun hazırlattığı bir karışımla dökülmeyi biraz azalttım. aynı şekilde kaş ve kirpiklerim de çok döküldü. ilaçtan mıdır bilmiyorum kilo kaybı da yaşadım. ayrıca ellerimde ve kollarımda kuruluktan yaralar çıktı nemlendirici fazla sürülürse halledilebilir bu da. en çok zorlayan dudak kuruması oldu diyebilirim. sonuç olarak hayal ettiğim gibi olmasa bile sivilcelerden tamamen kurtuldum. ama yakın zamanda tek bir sivilce bile görsem oturup ağlayabilirim 6,5 ay sadece sivilceden kurtulacağımı düşünüp sabrettim çünkü. isteseniz de istemeseniz de lokal ilaçlar ve antibiyotikler etkili olmayınca kullanmak zorundasınız bunu sevgili aknezedeler. ayrıca ilacı bugün bıraktım dudak kuruluğunun ve ciltteki kırmızılığın ne kadar sürede geçtiği hakkında bi fikri olanlar benimle paylaşırsa sevinirim.