bugün

kırmızı reçete ile satılan üzerinde dikkat ibaresi bulunan hap,bugün itibari ile kullanmaya başladığım akne tedavisinin en son hali sadece yüzdeki sivilce ve kistleri değil tüm vücuttaki birikmiş aknelerin bir daha oluşmasını engelleyen mucize ilaç yalnız yan etkilerinide göz ardı edemeyiz.
roaccutane adlı ilacın başka bir firma tarafından yeniden sunulmuşu.
roaccutane ile aynı eşdeğerde olan ilaç. roaccutane veya zoretaninden bir farkı olmamasına rağmen diğerlerinden daha az kullanılan ilaç. kullanmayan bilemez derdini sıkıntısını.
sivilce ile mücadelede inanılmaz derecede etkili bir ilaç. Çok ağır bir tedavi sürecine girilir aynı zamanda bu hapı kullanırken. Dudaklar artık kurumaktan çatlar,mahvolur,yok olur. ilk başlarda dudağınızı hissetmezsiniz. Ayrıca burun kanamasına da yol açar. Genellikle uyurken olur bu hadise. Burununuzun içi kuruduğu için sık sık elinizi içeri sokma eğiliminde bulunursunuz. Bu hap ile birlikte bazen bir jel krem de verilir. Jel krem kullanımı belirli bir süre sonra kesilir. Son olarak bu hapın verdiği en büyük rahatsızlık yüzünüzün kurumaktan dolayı bembeyaz tozla kaplanmasıdır. Karşılaştığınız her kişi en az bir kere sorar senin yüzüne ne olmuş diye.
sivilce ve lekeleri mükemmel şekilde temizleyen ilaç. aynı zamanda yan etkileri çok fazla ve ağır olan her bünyenin kaldıramayacağı A vitamini deposu.
vucuttaki aknelerin tedavisinde kullanılan ilaç. bugün, 2. günüm ve dudaklarım alev alev yanıyor.
zamanında kullanmıstım heryerımı yara bere ıcınde bırakmıstı ne pıs bır ılactı ama spnucu cok ıyı sımdı bebeksı suratım var .
Kullanalı 1 ay oldu siyah noktalarımın %70'i geçti diyebilirim. Daha 1 ay olmasına rağmen cildimde bir parlama oldu. Hatta arkadaşlarım bile yüzün çok güzel duruyor, ışıldıyor bile dediler. Fakat bazılarında ciltte sararma yapabiliyor özellikle yüzde. Beyaz cildi çok severim ve zaten beyazımda hatta hortlak derlerdi ama sararınca neyse o kısımlara girmek istemiyorum. Zaten ilk zamanlarda ki kadar sarı değil ama yine de sarımsı duruyor gerçi yan etkisiymiş öyle yazıyordu. Bu sırada Zoretanin ve Roaccutane ile aynı işlevi görüyor. Fakat Akneetrent daha ucuza geliyor, devlet karşılıyor diye biliyorum. Doktorum bana normalde Roaccutane vermişti fakat eczacı daha ucuza gelsin diye Aknetrent vermişti. Emin olmak için doktorumu da aradım o da sorun olmaz dediği için içim rahat aldım. Her neyse bugün 2. kan tahlilimi yaptırdım normal çıktı çok şükür. Doktor bu seferde Zoretanin yazmış başka bi eczacıdan aldım. Bakalım neler olacak. Bu sırada yan etkilerine gelince prospektüsteki destansılığına bakmayın yarısından çoğu %20 ihtimal, korkulacak birşey yok. Herkeste kesin ve net olanlar eklem ağrıları özellikle bel çok fena ağrıyor otururken, kalkarken. Bazen beliniz eğildiğiniz gibi kalıyor. Sonra dudağınız çok kuruyor onun için Hametan kullanın cidden çok işe yarıyor. Yüzüme Neutrogena Norwegian Formula verdi o da çok işe yarıyor. Birde bende 3-4 sefer ciddi bir burun kanaması oldu ama doktorum normal kuruduğu için çatlama olmuştur burnunu nazik sil, kulak pamuğuyla krem sür demişti iç kısmına. Benim birçok arkadaşım kullandı hepsinin yüzüde çok güzel. Sanırsın evrim geçirmişler. Benim ciddi sorunum yoktu çok şükür fakat çıkan sivilcelerim küçük olsada geçmiyordu ve gün geçtikçe çoğalıyordu birde çok yağlıydı, siyah nokta desem almış başını gidiyor bende deneyim deyince biranda oldu. Önemümüzde ki aylara bakıcaz. Umuyorum kullanan herkes faydasını görür.
bu sabah itibariyle kullanmaya başladığım ilaç. sivilce problemim yok ama küçük bi yağ bezesi problemim için doktor bu ilacı ve yanında bir de prednol yazdı. umarım yan etkilerine dayanabilirim. dudaklarım yanıyor! * *
28.01.13 edit: bugün 4. gündeyim. yüzümde kızarıklıklar oluştu kuruma veya soyulma yok henüz. dudaklarımda da yanma var. yalnız bu kızarıklıklar beni rahatsız ediyor beyaz tenli olduğum için daha çok belli sanırım. neyse sabretmek gerek. ilerleyen günlerde gelişmeleri yazacağım.
02.03.13 edit : bugün 37. günümdü. ilacımı aksatmadan kullanıyorum 30. günde doktora gittiğimde doktorum bu kez roaccutanne yazdı. aknetrent sabah 20 akşam 10mg kullanıyordum şimdi sabah akşam 20mg ile devam ediyorum. ilk zamanlar yüzüm aşırı derecede soyuluyordu artık sadece dudak çevremde soyulmalar oluyor. niveanın yüz kremini kullanıyorum. 3. haftada ellerimde yaralar çıkmıştı düzelmesi zaman aldı fakat şuan tamamen düzelmiş durumda. onun dışında en büyük problemim dudak kuruluğu. niveanın dudak nemlendiricisini kullanıyorum ama pek fayda etmiyor. ve son olarak ilacı kullanma sebebim olan yağ bezesi yüzde 70 geçti diyebilirim. bu arada çok fazla bel ağrısı yapıyor. ilerleyen günlerde gelişmeleri yazacağım.
08.05.13 edit : 4. aydan devam ediyorum ilacıma 1. ay aknetrent 2. ay roaccutanne 3.ve 4. ay tekrar aknetrent kullandım. şuan yüzüm kusursuz diyebilirim. yağ bezesi tamamen yok oldu yüzümde soyulma yaşamıyorum bir önceki yazımdaki gibi en büyük problemim dudak kuruluğu. eczaneden avene marka dudak kremi aldım mucize gibi kuruluk yalan oldu o derece * bunların dışında ellerimde kuruluk ve yaralar oluşuyor bunun için de doktorum momecon yazdı sıvı sabundan uzak dur dedi yani bu da çok büyük bir problem oluşturmadı. bir de saç kuruluğu var saçım hiçbir şekilde yağlanmıyor tabii fön tutması açısından bu benim işime geldi. * sonuç olarak iyi ki kullanmışım diyorum ve doktorum dur diyene kadar da devam edeceğim.
kullanan herkesin övdüğü, tedavisi 6 ay kadar süren, bol yan etkili ilaç. Tedavinin 19. günündeyim. Yüzüm kıpkırmızı oldu, dudaklarım kurudu çatladı, yüzüm soyulmaktan bembeyaz görünüyor ve birde sırt ağrısı başladı. Kaç gündür durduk yere ağrıyan sırtımın ilacın yan etkilerini okuyunca bu ilaçtan ötürü olduğunu anladım. Yan etkileri çok fazla kullanacak olanlara duyurulur.
Edit:dudağınız için bepanthen yada bepanthol krem alın. Diğerleri geçirmiyor. Ayrıca kremin daha iyi işlemesi için dudağınız çok soyulduğunda kanatmayacak şekilde soyulan deriyi koparabilirsiniz. Aklıma gelen önerileri editlerim.
21.40 itibariyle başladığım ilaçtır. sık sık güncellemeye çalışacağım aynı zamanda.
okuduğuma göre bepanthen epeyce iyi geliyormuş bu dudak kuruluğuna. ayrıca doktor, dışarı çıkmadan önce güneş kremide verdi. 90tl kazık mı yedim bilemiyorum. *

yakaşık bir saat sonra tam bir gün olacak. daha hiç dudak kuruluğu falan yok. hadi hayırlısı *

şuan ikinci günümdeyim. 5. hapımı içeceğim birazdan. hiç bir sıkıntım yok. yavaş yavaş başlayacak asnırım.hayırlısı be gülüm.

üçüncü günümdeyim. diğer günler gibi aynı. hiç bir şeyciklerim yok.

beşinci günümdeyim, dudaklar hafiften kurudu, daha çatlama falan yok. belimde ağrı var. yüzde pullanma türünden şeyler daha olmadı. hayırlısı.
00:20 itibariyle 8. gününe girdiğim ilaç.
yavaş yavaş yan etkilerini göstermeye başlamıştır.
dudaklar yaralığa doğru gitmekte.
bel-sırt ağrısı kendini göstermekte.
saç derisinde kaşıntı var birazcık.
ve ciltte pullanma.
yan etkilerini ciddiye almadan prospektüsü okumadan hiçbirşeyi önemsemeden sabırla kullandığım akne ilacı. 2. ayımdayım sivilceler söndü ancak hala yok olmadılar. zaten depresif ruh halim iyice mahvoldu zayıf hissediyorum umarım beklentilerim karşılanır tüm umutlarım senin üzerine aknetrent.
21 gün önce kullanmaya başladığım ilaçtır.

dudakların vâhimliği bir süreden sonra yerinde seyrediyor. endişelenmeyin. şuan için gülümsesem hafif çekme yapıyor. onun haricinde sorun yok. bepanthen kullanın mis.

kepek sorunu oluşuyor maalesef. kepeğe etkili şampuanları denedim ama, çok faydalı olmadı. idare edin.

alnımdaki sivilcelerin %60 civarında azaldı. bazen yenileri çıkıyor ama, çıkanlar sönük oluyor. bu sevindirici bir şey. 6 ay sürecek olan tedavinin 1. ayı dolmadan etkisini göstermesi.

şimdilik bu kadar. sorununuz olursa bir pm uaklıktayım.
42 gündür kullandığım ilaç. kendinizi dinç tutmanız gerekli bu ilacı kullanırken. bol bol su için ve güneşe güneş kremsiz çıkmayın. okuduğum bilgilere göre bazen güneş yüzünden leke kalabiliyormuş.

onun haricinde ben bu ilacı çok sevdim arkadaş. pek fazla duş almayı sevmeyen biri olarak, saçlar yağlanmıyor. * tabii bu kış ayları için geçerli, yazın yapış yapış olunca banyo şart oluyor. sonuçta sivilceler ve siyah noktalar birer problem, onları çözmek için tek yol bu, veya bunun türü ilaçlar. sivilceler için verilen köpük ve sabun türü şeyleri biraz da olsa denedim. hemen hemen hiç verim alamadım.

kepek sorunu geçti.

günde 2 hap kullanırken, 3 hapa geçince dudaklar birazcık kendini salıyor. buna rağmen ben pek bepanthen kullanmıyorum, gerek duymuyorum. nasıl bi dudak nemliliğim varsa. *

eklemlerimde sıkıntı oluyor. biraz koştuktan sonra bacaklarınız ağrıyor. bazen şişman ronaldo gibi koşuyorum. o çok kötü işte.

sivilceler geçiyor.
Yaklaşık 10 gün önce başlayıp birkaç gün önce bıraktığım ilaçtır. Tedavi sürecinde yaa sana ne olmuş diyenler yüzünden bırakılmıştır.
yıllardır ne yapıp edip çözüm bulamadığım, sivilce siyah nokta akne ne derseniz deyin, sorununa artık yeter deyip doktora bu tedaviyi alma amacıyla gitmemle başlayan bir süreç.

sivilceler her türlü sabun jel krem ilaç vs vs denedim geçmedi geçmiş yıllarda. sınav döneminde regl döneminde azdı durdu. hele nemli ve sıcak havalarda sabunlar da kurutmuyordu cildimi.
yan etkılerını bıldıgım için hazır toplum içine çıkmıyorken, mezun olmusken işsizken ve sınav derdi bitmişken tam zamanı dedim! sadece yaz aylarını seçmem kötü oldu ama benim için rn uygun zaman bu aylar olacak malum 6 ay sürecek...

evet doktora gittim o kağıdı imzaladım. verdiği kitapçığı ince eleyip sık dokudum okudum ettim ve zaten niyeti baştan bozduğum için kan tahlillerimin de normal çıkması ile başladım. günde 10 ve 20 mg bu ilaçtan alacagım. bazen midem kaldırmıyor dıye mıde koruyucu alıyorum ağır ilaçlardan önce. bir krem verdi nemlendirici dudaklarım için. bir de hem yaz ayları hem cok beyazım hem de herkesın kullannamaı gereken 50 faktor guneş koruyucu verdi. bu güneş kremının adı dexpantonne sun lotion 50 spf. fiyatı 30 tl civarı. internette de bulursunuz. bunu sigortanız karşılamıyor o yuzden internette daha ucuza bulursunuz. eczaneye gittiğimde eczacı olmayan adeta pazarlamacı bı kadın vardı. bana avene markalı koruyucuyu satmak için bayağı uğraştı. ml olarak daha az ve daha pahalıydı. öyle bı anlattı kı hem alacagım kremden vazgeçer gibi oldum hem de bu satıcının altında bişe arar oldum. sonra ıkısını de almadan sadece aknetrent i alıp çıktım. dermatolog arkadaşımı arayıp anlattım durumu. o da avene daha kalıtelıdır ama daha pahalıdır dedı. dexpantonne ıse daha ucuz ama kötü değil dedi. sonuç olarak sık sık ve çok süreceğim için dexpantonne ile başlayacagım. yüzüm yazın kötüye giderse avene ye dönerım.

24 saati doldurdum. gelişmeleri ben de benim gibi merak edenler için aktaracağım. asıl merak ettiğim izler de hemen geçiyor mu? benim yüzüm yıllardır sıkmaktan delik deşik oldu. sivilceyi kurutsan da izinden kurtulamıyorsun... umarım geçer sözlük.

bence yan etkiler falan dıye çok fazla takılmayın eğer kafaya takarsanız bi müddet sonra olacağı yoksa da tamamen psikolojik olarak yan etkileri hissedersınız. elbette cildiniz kuruyacak ona diyeceğim yok onu da max nemlendirme ve güneş koruyucu ile minimuma indireceğiz.

bu süreçte çok fazla toplum içine çıkmayı düşünmüyorum aralığa kadar yokum *

evet ilk 24 saatte hiç bir gelişme yok 1 haftadan sonra gelişme yaşayacağımı düşünüyorum. *

bu arada böbrek yetmezliği olanlar hamilelik risli olanlar emzirenler sakın sakın kullanmasın.

ve gençler siz siz olun sakın ha alkol ile almayın. bu ilacı bizzat kullanan doktor arkadaşlarımın tavsiyesi kesinlikle bu süreçte alkol kullanılmamalı.

kan bağışı da yapmamalısınız.

her ay kontrollerınıze gıdın ve bu ilacı yarıda bırakma niyetiniz varsa hiç başlamayın derım o derece yan etkılerı boşa çekmeyin.

ben hedef aralık ve pürüzsüz bi cilt diyorum. bakalım çok ciddi sağlık sorunlarım olamdığı sürece ve ilacı içmeyı unutmadığısm sürece bıakmayacağım. her gün alarm kurmalıyım evet.

geldik kaç yaşına * hala sivilcelerle uğraşıyoruz ergenler gibi. artık yeter dedik ve doktorun da dediği gibi bu ilaçtan başka çözüm yok bu derde. son çare olarak kararlıyım sözlük 6 ay sonunda bldireceğim.

edit 1: ilk 3-4 gün sonra ilaç sadece dudaklarımı çok hafif kuruttu. nemlendirmeye bile gerek kalmadı. ilk 15 gün sonra kollarım boynum çok kaşınmaya başladı ancak kuru kuru kaşıntı. çünkü vücuttaki yağ çekildi. ve o çok yağlı vücudum kurudu. ilk defa cildimi sabahları uyanınca yağsız gördüm. çok güzel bi duygu * doktora gittim kol, bacak ve boynumdaki özellikle geceleri olan kaşıntı için. nemlendirici verdi. ürederm lipo (bkz: ürederm lipo) diye bir nemlendirici yazdı doktor. gayet iyi geldi. kaşıntı çok artarsa da allersert adında alerj ilacı içiyorum ki buna hiç gerek kalmıyor.

20.gününde ise dudaklarım kurudu ama o çok abartılan kuruma evresinde hala değilim. yanınızda basit bi dudak kremi ile günü kurtarabilirsiniz. yoksa yalamak da bi nemlendirme yoludur *. cildim kurudu pul pul dökülüyor gibi. güneş koruyucuyu 50 faktör olanı her gün mutlaka sürüyorum. buna rağmen yaz günügüneşe çıkınca kırmızı lekeler oluyor cildimde. geçicidir diye düşünüyorum.kırmızı demişken cildiniz eğer bembeyaz ise o beyazlık yerini kırmızıya bırakacak. yüzünüz genelde kırmızı dolaşıyorsunuz. korkmaya gerek yok pancar gibi değil ama sanki güneşte denizde yanmışşsın gibi ya da koşmuş da terlemiş kızarmışsın gibi... kızlar pudra sürerek bunu azaltabilir.ama erkekler? sorun yok... direnaknetrent!

sivilceler önce artacak demişti doktor. evet artmaya başladı ama çok kısa sürede kuruyup yok oluyor. içi boş çıkıyor desem yeridir. bu kadar muhabbet üzerine midem kalktı gelişmeleri bildiriciiim sevgili akne mağdurları.

edit 2: ilacın 45. gününde falanım. yüzüm kurumaya başladı ama özellikle ağız burun dudak çevresi kurudu. bu bölgeyi mutlaka nemlendirmem gerekiyor. yüzümü nemlendirmek için la roche posay effaclar h kremini verdi. krem sırf bu ilacı kullananlar için üretilmiş su bazlı nemlendirici. gerçekten güzel. 40 ml. eczanelerde 44 tl. internette daha ucuza bulursunuz. bu kadar pahalı ve küçük bir kremi her gün sürmek zorunda olduğunuz için gıdım gıdım kullanıyorsunuz mecburen. doktor tavsiyesinden başka kremler almayın derim özellikle kozmetikte bilindik/bilinmedik markaları tercih etmeyin. facia sonuçlar olabilir. leke bırakabilir falan...

ben tabi yazın duramadım tatile gittim. dayadım 50 faktör korumayı. havuza denize falan daldım. en az 2 saat güneşin alnında kaldım. bembeyaz hassas cildim oldu kıpkırmızı. 2. günün sonunda nasıl yanıyorum nasıl... hay dedim gitmez olaydım kıçımı kırıp oturaydım...ama sadece yüzüm yanıyor. dayadım bepantheni rahatladım. benim sadık yarim bepanthendir dostum!

havuz mavuz derken tatilin 3. günü kollarımda bir sürü kırmızı noktalar oluştu pütür pütür.. kaşıntı da yok. sakınan göze çöp batar ya. hepsi bende mevcut. azıcık aşım dertli başım hey gidi.. gittim doktoruma. alerjik bişe olmuş dedi. verdi bi krem daha advantan adında. 10 gün sürüp kontrole gidiciim. eğer geçmezse tekrar gel falan dedi. 4. gündeyim hala geçmedi ama sıkıntı yok bence, kaşınmıyor falan öyle barışık barışık yaşıyoz biz.

1. ayın sonunda kan tahlili verdim kolesterolum biraz yüksek çıktı ilk defa. ama ciddi bi değerde olmadığı için ilaca devam, yemeye içmeye dikkat etmek gerekiyor.

ota boka sorun yaratan, error veren hassas(!) bi cildim olduğu için tüüm kozmetik ve kimyasal şeylerden uzak durmam gerekiyor. duş jelinden bile. hatta şu günlerde sıvı el sabunu, bulaşık deterjanı, domestosu falan saymıyorum bile... ellerimi mahvetti. resmen sıçtı ağzına. kıpkırmızı oldu yanmaya başladı falan. gene napim dayadım bepanthen ve ürederm lipo'yu. hacı şakir sabunu forever kankalar.

bu uyarı baylar ve bayanlar için geçerli. sakın ola ki ağda, lazer epilasyon falan yaptırmayın...sakın! bana demediler ah beni uyarmadılar. kaldı bacaklarda yanık gibi izler. 4-5 aya anca iyileşir... sakın, aman diyim!

tabi herkes benim gibi ota boka hasta olan bi tip değil. o yüzden biraz da iyi yönlerinden bahsedelim.

sabah uyanınca yüzünüzü bi suyla yıkamanız yeterli. kupkuru oluyo çünkü. sabunla jelle yağlardan arınmaya gerek yok. zaten yapmayın böyle bir şey.

sivilce çıkmıyor, çıksa bile kendiliğinden sönüyor. maalesef sizi o sıkma zevkinden mahrum ediyor.

etrafınızdakiler düzelmeleri iyileşmeyi fark ediyor.

dudakları abartmayalım, ben 2. ayın içindeyim hala ciddi bi kuruma yok. arada bi nemlendiriyorum o kadar.

ilaca 4 günden fazla ara vermeyin kesinlikle.

bu arada doktor arkadaşlardan aldığım sağlam bilgilere göre karaciğerinize güveniyorsanız bu ilacı kullanırken alkol alabilirsiniz. alkol ve bu ilaç karaciğere farklı noktalardan girip etki ediyor. yani birbiri ile etkileşimi olmuyor. ama siz yine de abartmayın ve doktorunuza danışın derim.

ben 25 yıllık hayatımda bu kadar krem kullanmadım. her bi noktaya ayrı krem sürüyorum. yanımda bi çanta sırf krem. el insaf... ama direnin çocuklar. güzel günler göreceğiz güneşli günler.

edit3: 3. ayım bitti. ama ilaca saçma sapan sebeplerden dolayı 6 gün falan ara verdim. doktor 4 günden fazla ara vermemelisin demişti. anlımda üç beş sivilce çıktı ve dudak kuruluğum azaldı. sanırım ilaç bu süreçte ektikisi yitirdi. bu üzücü oldu umarım hemen toparlanır.

dudaklara günde 30 kere krem sürdüğüm sürece hiç bi problem yok arkadaşlar. eğer hametan sürerseniz spagetti yemiş gibi oluyorsunuz. evde hametan dışarda ise roc un dudak kremini kullanıyorum. ayda bir bitiyor. en iyisi bepanten plus.

alerjik vakalara bayağı bi alıştım. artık eldivensiz hiç bir iş yapmıyorum temizlik, bulaşık falan... mecbur kalmadıkça sıvı sabun da kullanmıyorum. forever hacı şakir ya da dove.

anlımda hala bi gelişme yok arada bi çıkan pıt pıt sivilceler sıkmama fırsat vermeden sönüp gidiyor. ama büyük büyük çıkmıyorlar. sivilceler yok olmadı da azaldı diyelim. izler ise ayın yüzeyi gibi delik deşik duruyor.

en az 6 ay kullanırsın demişti doktor civanım. sanırım ben 4. aydan sonra fayda görmezsem uzayacak bu süreç. alıştım artık. her şey kontrol altında.
7 gün sonra 5. ayıma gireceğim, sivilcelere kökten çözüm bulan ilaçtır.

sizlere önce / sonra şeklinde fotoğraf göstermek isterdim sevgili yazarlar ama, şu öncesinin fotoğrafını ben görsem, midem bulanır. o yüzden fotoğrafını bile çekmedim ilk başladım zamanlarda. şimdi ise elimi anlıma götürünce o hissedilen pürüzsüzlük hissi muhteşem. sıktığım aknelerin bazılarının izi kaldı, hemen hemen görünmüyor ve sadece kızarıklıklar var. doktor ilaç tedavisi bittikten sonra o kızarıklıkların geçeceğini söyledi. rüya gibi yemin ederim. hele göt göbek salmış o siyah noktaların kaybolması acayip süper bir şey. şimdi 5 aylık bir aknetrent kullanıcısı olarak bazı sorunlardan bahsedeyim.

dudak kuruması : allah'ın emri diye bi' deyim var ya, işte bu o. ne yaparsanız yapın oluyor bu. benim gibi bepanthen dudak kremini sürmeyi pek sevmeyenler, şimdiden " aa dudaklarına ne oldu " şeklinde gelecek sorulara cevap arasınlar. ben kimi zaman soğuktan diyorum. 100 kere falan sorulmuştur bu soru. *

kafa derisinin dökülmesi : bu kepek gibi geliyor ama değil. ben bunu yaklaşık bir 3-4 günlük süreçte yaşamıştım. bildiğin kar gibi dökülüyordu. şöyle az saçlarımı sallasam siyah pantolonun bir kısmı beyaza dönüyordu. çok takılmayın. kısa bir süreliğine oluyor. şampuan değiştirmenizi tavsiye etmem.

eklem ağrıları : 10 dakika koştuktan sonra benim dizlerim ağrıyordu. bunun tek çözümü var diyebiliriz. düzenli spor yapmak. yaklaşık 1 aydır düzenli spor yapıyorum eklem ağrılarından eser yok şimdi.

çıkan yeni sivilceler : ellemeyin efendim. kendileri kaybolacak. çok uzun süre kalmıyorlar zaten. geçici.

kol / bacak gibi yerlerde oluşan yara tarzı şeyler : sanırım cildim hassas olduğundan dolayı bende oluştu bu sorun. çok araştırmasam da, araştırdığım yerlerde böyle bi' sorunla karşı karşıya gelmedim. bunlarda kısa süreli oluyor. ( 2-3 gün maksimum 1 hafta ) yaralar kaybolduktan sonra iz kalmıyor. elinizden geldiğince kaşımayın. çünkü kaşınıyor.
gün itibariyle 6,5 aylık tedavisini bitirmiş bulunduğum ilaç.
insana sabrı öğretiyor diyebilirim. bütün yıldırıcı yan etkilerine rağmen bitirdim. cildimde hiç sivilce kalmadı ancak bebek poposu gibi bir ciltle karşılaştım diyemem, hayal kırıklığım büyük. suratım hala kıpkırmızı izlerim kıpkırmızı duruyor, sonradan leke tedavisine başlayacağım o ayrı. kullanırken aşırı derecede göz kuruluğu yaşadım, dudaklarım inanılmaz kurudu, depresif ruh hali de yaygındı diyebilirim, saçlarım çok döküldü sonradan doktorun hazırlattığı bir karışımla dökülmeyi biraz azalttım. aynı şekilde kaş ve kirpiklerim de çok döküldü. ilaçtan mıdır bilmiyorum kilo kaybı da yaşadım. ayrıca ellerimde ve kollarımda kuruluktan yaralar çıktı nemlendirici fazla sürülürse halledilebilir bu da. en çok zorlayan dudak kuruması oldu diyebilirim. sonuç olarak hayal ettiğim gibi olmasa bile sivilcelerden tamamen kurtuldum. ama yakın zamanda tek bir sivilce bile görsem oturup ağlayabilirim 6,5 ay sadece sivilceden kurtulacağımı düşünüp sabrettim çünkü. isteseniz de istemeseniz de lokal ilaçlar ve antibiyotikler etkili olmayınca kullanmak zorundasınız bunu sevgili aknezedeler. ayrıca ilacı bugün bıraktım dudak kuruluğunun ve ciltteki kırmızılığın ne kadar sürede geçtiği hakkında bi fikri olanlar benimle paylaşırsa sevinirim.
22.03.2013'te başlayıp 03.09.2013'te bitirdiğim ilaçtır. kullanımı o kadar da zor değildir. çok dert etmeyin dudak kurumasını ya. psikolojiniz sağlamsa da bi' bok olmuyor. sorusu olanlar bana özelden yazsın yardımcı olayım.
yaklaşık 10 gündür bitirdiğim ilaç. ben düzelme beklerken suratım acayip kızarmaya ve tuhaf kabarcıklar çıkmaya başladı. hatta bir tane de sivilce(aylardan sonra). aynaya baktıkça ağlayasım geliyor. bir terslik var ama çok telaşlıyım. forumlara bakındım ama rastlayamadım. böyle bir durum yaşayan arkadaşlar mesaj butonu bir tık kadar yakınınızda.
kullanalı bir ay olmasına rağmen etkisini gösteren yan etkisi yüksek kurutucu etkisi yüksek bir ilaç.Dudaklarınızda bu kuruluğu çok fazla hissedeceksiniz.Bünyenize bağlı yan etkileri bazı kişilerde eklem ağrılarıda yapabiliyor.
(bkz: #20541792) nolu entry de her ay gelişmeleri bildirdiğim ilaçtır.
3. ayın sonunda 6 gün ara verdiğim için yeniden pırtlayan aknelerim yüzünden ben koca bir eşşeğim diye anırma isteğimi yaratan ilaçtır.
bugün itibariyle başladığım ilaç.. bismillah..
güncel Önemli Başlıklar