bugün

mühendislik tamamlama programı

bu yasa bence gerçek hedef kitleye ulaşmaktan çok uzakta bu nedenle de gereksiz bir o kadar da abartılmış bir yasadır. şimdi efendim bu yasanın çıkmasındaki en büyük etken 28 şubat dönemi ıdır bıdır denilerek bir takım insanların mühendislik eğitimini almalarının engellenmesiymiş ve bu insanlar mühendislik tamamlama ile mühendis olacaklarmış. hepsine eyvallah desek bile birisi bana şunu açıklasın lütfen şuan teknik eğitim fakültesinde okuyor olup bu programdan yararlanacak olanlar veya o çok tartışılan katsayı uygulamasının kaldırılmasından sonra o fakültelere girip teknik öğretmen ünvanı için okuyan insanların nasıl bir hakkı oluyor ? ortada bir katsayı adaletsizliği var mı ? yok ! isteyen istediği bölüme gidebiliyor mu ? evet ! o halde neden tüm mezunlar hatta mezun olacaklar bundan yararlanıyor ? ben hiçbir zaman bunların zekası şöyledir böyledir demem... o da kendi mesleğini yapsın. adı üstünde öğretmen gitsin öğretmenlik yapsın. ha devlet kadro vermiyor bunun için hakkımı arayacam diyorsan sonuna kadar haklısın kardeşim ara hakkını ancak öğretmenken gelip de hakkın olmadığı halde başkasının mesleğini yapma...

bir de bazı arkadaşlar mühendislere öğretmenlik hakkı verildi bize de mühendislik hakkı verilsin diye veryansın etmekteler. Evet zamanında çok büyük bir hata yapıldı ve ziraat mühendislerinden vs niteliksiz öğretmenler yetişti. çünkü onun mesleği öğretmenlik değildi mühendislikti. Büyük bir yanlış yapıldı ve sancıları hala sürmekte. ancak şunu da unutmamak gerekir ki yanlış yanlışla kapatılmaz. o zaman yapılan uygulama ne kadar yanlışsa şimdi uygulanması planlanan yasa da yukarda belirttiğim sınırlar dışında * o derece yanlıştır.