bugün

rte nin gezi parkı olayları için vereceği tepki

Gerçekleri söylemek gerekirse bence aslı astarı olmayan bir durum içerisindeyiz gibi geliyor bana. Adamların ağaç keseceği yada avm falan kuracağı daha belli değil. Ağaç kesilecekse yada güzel bir mekan, avm olacaksa ak partiye oy vermiş bir vatandaş olarak bizde tepkimizi koyarız ancak bunun yöntemi sokağa çıkıp oraya buraya saldırmak, olay çıkartmak değildir bana göre. Gidersin iznini alırsın toplayabildiğin kalabalığı toplar eyleminin yapar sesini duyması gereken yerlere duyurursun. Ama terörist gibi yok polise saldır yok orayı burayı yak işte o zaman biber gazınıda hak edersin tazyikli suyuda.
Görüntüleri izlediğim kadarıyla, gördüğüm insanların çoğunun derdi ağaç, yeşillik, avm falan değil dertleri olay çıkartmak milleti gaza getirmek. Bu ülkeyi seven adam eğer birilerine bir ders vermek istiyorsa bunu sokağa çıkıp seviyorum dediği ülkeyi karıştırarak değil sandıkta verir. Sandıkta veremezsede sevdiği ülkesi için çoğunluğun kararına saygı duyar. Bu insanların böyle bir niyetleri yok. Sözlükte bile mide bulandırıcı entryler görüyorum ki vatanını seven bir insanın yapmayacağı şeyler.

Bu şekilde bir yere varılacağı düşünülüyorsa bence hata yapılıyor .