bugün

dişe dolgu yaptırmak

"bu yaşıma kadar dişçiye gitmedim" dediğim bir günün ardından dişimde bir ağrı başladı. ve çürük olduğunu görünce diş doktoruna gittim mecburen.
doktor baktı, dolgu yapalım dedi. ben de daha önce hiç dolgu yaptırmadım ya kolay bir şey sanıyorum. hemen kabul ettim, ertesi gün rahatça geçtim koltuğa oturdum.

neyse ki doktor uyuşturdu, uyuşturmadan yapanlar da varmış. iyice uyuştuktan sonra başladı dişin içini oymaya. *
o aletin sesini duydukça bir garip oluyorum hala. öyle sinir eden bir sesi var ki. işkence aleti olarak kullanılabilir. doktor dolgu işlemlerini yaparken boğuluyordum az kalsın. burnumdan nefes almaya çalışıyorum, olmuyor. ağzımdan alınca da ağzımda biriken su boğazıma kaçtı. doktor da şaşırdı. hiç benim gibi hastası olmamıştır herhalde. napalım tecrübesizlik böyle bir şey işte.

eve geldim. ağzımdaki uyuşma akşama kadar geçmedi. 1-2 gün sonra tamamen geçti. sağlık gibisi yok gerçekten.

meğerse dişe dolgu yaptırmak dünyanın en zor olaylarından biriymiş. Allah o koltuktan hepimizi korusun.