bugün

moskova

bunalim sehir. yani ay ben bi gezeyim goreyim diye hayatta turkiyelerden ozellikle gelmemek gerekir. ille gorecem derseniz de su 3-4 sehir gosteren paket gezilerle gelmeniz yarariniza olur. istanbul izmir gormus buralarda yasamis kimseler bu sehirde 3 gunden sonra daralir. evet metrosu guzeldir. bu sehirdeki diger guzel seyler gibi o da sovyetler zamaninda yapilmistir. sovyetlerden sonra siradanlasmistir bu sehir. binalari kocamaaan ve ruhsuzdur. soguk ve korkutucudur. nedendir bilinmez bende boyle 2. dunya savasi daha yeni bitmis izlenimi yaratir. parki bahcesi vardir bol bol ama kisin bi boka yaramazlar. insanlari tuhaftir. kasim basi itibariyle mart sonuna kadar kar yagar durur. kisin insanin dolasasi gelmez o kadar soguktur. mekanlarinin cok bi dalgasi yoktur. icindeki kizlar guzel ve cok havalidir. tipiniz iyiyse azicik ruscaniz varsa paraniz da varsa meyvesini yersiniz. gerci butun bunlar olunca turkiyede de yersiniz meyve de nese. ozentilik ve demodelik icicedir. pahali arabalar boldur. benzinin litresi su anda yaklasik 1 dolardir. yapilasma sehrin cografyasinin musait olmasi ve bu insanlarin estetik anlayislari sayesinde cok duzenlidir. sehir savunulanin aksine gayet guvenlidir sen istanbulun tarlabasisi gibi biyere gidersen keserler tabi o g.tü o ayri. polisleri turklere pek bisey yapmaz. cevremden duymadim gormedim.