bugün

osmanlının türk olmadığı gerçeği

Osmanlı devletinin yönetim kadrosuna baktığımızda ve icraatlarına baktığımızda aşikar olan şey.
ilk olarak, Osmanlı devletinde sadrazamlar çoğunlukla Sırplar Polonyalılar Macarlar vs Osmanlının zamanla fethettiği bölgelerdeki devşirmelerden seçilmiştir. Çoğu sadrazamın Türk olmadığı aşikardır. Osmanlının Anadoludaki icraatlarına baktığımızda da bu gün gibi ortaya çıkar. Savaşlarda önden giden akıncılar hep anadoludan Yeniçeriler hep devşirmelerden seçilmiştir dolayısıyla ne olduysa akıncılara oldu akıncıların öldürdüğü askerlerin artıklarını yeniçeriler öldürmüştür. Devşirmelerden seçilen yeniçerilerin kıyafetlerine ve silahlarına baktığımızda bile bu fark belli oluyor.Ayrıca Osmanlı arka arkaya mağlubiyet aldığı sıralarda bile askerleri hep anadoludan çıkarmış Arap yarımadasına bizim askerlerimizi kesip biçmek deşmek kalmıştır. Pek tabii Osmanlıda bunları mazur görmüş görmezden gelmiştir. Çanakkale de bile savaşanlar asker sıkıntısı olmasına rağmen anadoludan toplanmış asla Arap yarımadasından asker alınmamıştır dileyen araştırabilir.
zorunlu edit=eksileyen arkadaşlar bana kaç tane Türk sadrazam sayarsınız sadece sadrazam istiyorum ?