bugün

roberto mancini

hocalık yeteneklerini, taktik becerisini, oyuna müdahalelerini tartışabiliriz ama mental olarak pek çok hocadan üstündür gözümde. takımın neden şampiyonlar liginde başarılı olamadığı sorusuna çok az teknik direktör bu kadar olgun cevap verebilirdi;

''siz ne kadar iyi şeyler yapsanız da karşı taraf bazen sizden daha iyisini yapabiliyor. biz kötü oynamadık ama rakiplerimiz bizden daha iyi oynadılar''

işte bunu türkiye' de basına, seyircilere filan bir anlatmak lazım. mesela ben bir galatasaraylı olarak her zaman şampiyon olamayacağımızı biliyorum ama nedense bunu ne seyircimiz ne de basın bir türlü anlamıyor. eleştiri her zaman olacaktır olmalıdır ama bir seviyesi olur, eleştiri dediğin yapıcı olur, alternatif çözümler sunar. ulan guardiola' nın barcelonası bile şampiyon olamadı geçen sene. şimdi kim çıkıp eksikleri vardı diyebilir? o sezon şartlar öyle gelişti ve real madrid daha iyi bir performans ortaya koydu. lafı istediğim yere getirdikten sonra sesleniyorum şimdi renktaşlarıma; fatih terim' in şampiyon olamaması vs. onun başarısız olduğunu göstermez. önemli olan doğru oyun ve istikrardır. sakın ola fener' in yaptığı hatayı yapıp olası bir kaçmış şampiyonluk ardından hocayı filan yollamayalım. şahsi fikrim bugün zico fener' de kalsaydı şu an avrupa' da çok daha başarılı bir takımdı fener.
güncel Önemli Başlıklar