okan bayülgen in sigara tartışması

okan bayülgen'in beklenmeyen tepkiler ve tutarsızlıklar sergilediği tartışmadır.

izleyenler arasında olsaydım onun bulunduğu yere konuşmasını umursamazcasına çıkıp sigaramı onun yanında yakardım ve bana tek kelime ettiğinde faşist faşistsin sen karışma benım sıgarama sana ne içerim içerim sen konusma mı yapıyosun ne bok yıyosan ye derdim. bunu yapardım. okan bayülgen marjinal görüşlerin radikal savunuculuğunu yapmaya soyunmuş gibi görünse de tutarsız ve boş bir tartışma yaratmıştır. okan bayülgen bu sefer çuvallamıştır.

her konuda her yerde gençlere görüşlerini gizlememelerini, fikirlerini savunmayı, düzene karşı sessiz kalmamalarını öğütleyen bu adam gençlerin konuşmasını "öne çıkmaya çalışmak, dikkat çekmeye çalışmak" olarak nitelemiş ve deyim yerindeyse amuda kalkıp kendi ağzına sıçmıştır.

sana olan sevgim ve saygım oranında seni kınıyorum okanismus. bu ülkede gerçekten cesur ve akıllı adamların olduğu yönündeki güvenimizi besledin yıllarca ve sevdik seni ama sen o güvene bu olayla hunharca tecavüz ettin.

teşekkür edip arkanda saygıyla kaykılıyor, kerkiniyor, titriyorum sayın bayülgen.