bugün

60 bin tl verip hyundai i30 almak

Hyundai'nin yaptigi revizyonu bilmeyen vw-audi fanboylarinin garipsedigi eylem. Eski auto-drom egitmeni olarak ve gene eski otobil jurisi olarak i30 eksigi olmayan bir aractir. Ama tabii fanboylar bunu gormez gormek istemez. Dahasi, bu araci tasarlayan almanyadaki ekibin vw'den transfer oldugunu da bilmez. Dogus oto varken turkiye'de vw grubuna para veren ya zahmetsiz kazaniyordur ya da rent a cara biniyordur. Kimse bana ama kalite vs martavali okumasin. i30'u turkiyede kullanan ilk 20 kisiden biriyim. O yirmi kisinin tamami agir onyargiyla bindik, ilk testlerden sonra vay amk bu be dedik. Gunlerce bu arabayi ve hyundaiyi enine boyuna tartistik. Diger markalarla kiyasladik. Ve hic firesiz hepimiz memnun ayrildik. Bu kisilerin tamami profesyoneldir ve hic bir hyundai yetkilisiyle temasi olmamistir. Fanboy degildik yani.

Ha, sorun fiyatiysa o ötv vs gibi vergilerdendir. Hicbir sart altinda o sinifin degeri o kadar etmez.

Ben mi? Neden fiorinoya biniyorum saniyorsunuz? Muadili otomatik dizel esp'li bir otomobilden 11000tl ucuza mal ettim de ondan. Sebep? Otv.

Not: hicbir guvenlik ekipmanini kucumsemeyin. Ozellikle esp'yi.

Edit: i30 testi bir hafta surdu.