bugün

köylülerin sanki biraz ukala olması

köylü denilen köyden şehire gelmiş yada köyde yaşayan şehir bilmezlerin, çok bilmişi andıran hal ve hareketleridir.

nerden vardım bu kanıya hemen açıklayayım,

geçen gün pazar günü bizim holdingin düzenlediği baloya katıldık, işte şampanyalar geldi yedik içtik derken, orada yeni zengin olmuş ama köy adabı ile bulunan(yani köylü olduğu çok belli olan) ve yanında ailesinden 3 4 arkadaşı daha olan adı sanı lazım değil bir yakınımın dostu da vardı. neyse işte tanıştık ettik, biraz zorda olsa sohbet muhabbet derken dedik hadi bari kızları bırakalım da gidelim özel odada bir iki el oyun yapalım da birbirimizi ütelim!, teğmam la dedi bizim köylüde!, neyse girdik içeri oturduk masaya poker yapıcaz hesapta ama bizimki adam gibi bırakmıyor ki arkadaş yok sen o taraftan oynayacaksın, yok sen dur hop yanlış aldın yana yattı çamura battı derken bıktım illallah edip dedim ki aga tamam da sen daha köyde tarla biçerken biz buralarda pokeri çıkartan adamla yanyana oyun yaptık pe heyt hey hat gibisinden atarlanınca baktım bu sus pus oldu, kalktı ayağa neyse dedi ben oynamıyorem la siz kazıkçısnoz filan gibi bir şeyler deyip sanki haklıymış gibi de kalktı gitti, neyse ki arkadaşın arkadaşın hatrı var diye fazla abartmadım da kurtuldu gitti hımbılspor bak hele bak!

yani demem o ki size, böyle dününü unutan adamlardan tavsiyem olsun uzak durun benden söylemesi.