bugün

ideal ev

ihtiyaçlarınıza cevap veren evdir.
Güvenliği olan, düzenli ilaçlaması yapılan bir apartmanda olması benim güven ihtiyacıma cevap verir.
Mecidiyeköy, Beşiktaş gibi her daim trafiğe maruz kalan alanlardan ziyade, Fatih gibi merkezi fakat nispeten trafiği daha az olan alanlarda olması; metro, metrobüs veya otobüs duraklarından en az birine oldukça yakın bir konumda olması benim ulaşım ihtiyacıma cevap verir.
Kullanmadığınız kapalı duracak bir odası bile olmaması, kullanmadığınız eşyalarla dolmaması, kolay temizlenebilir bir yapıda olması (bkz: bilimum bibloyla dolu raflar) benim üşengeçlik ihtiyacıma cevap verir.
Etliye sütlüye karışmayan, sakin komşuların olması, ayrıca iyi bir ses yalıtımı benim gece müzik dinleme ihtiyacıma cevap verir.
Bakkala çakkala, tekele mekele yakın olması (+eczane, +cami), yine benim üşengeçlik ihtiyacımı tatmin eder.
Mümkünse aidat, kira gibi olaylarda başımızı ağrıtmayacak meblalar, cimrilik ihtiyacıma cevap verir.
Binada asansör, yangın merdiveni ve kapıcı bulunması hayati ihtiyaçlara girer.
Evin gerektiğinde en az 6 kişiyi barındırabilecek kapasitesi olması benim milleti toplayıp parti yapma ihtiyacıma cevap verir.
Evin en az 2 tuvaleti olması yine hayati ihtiyaçtır.
En az bir balkon eve hayat verir, neşe verir.
Kullanılmasa da verir.
Otopark alanı olması hayati ihtiyaçlara girer.
Şehir hayatına uyum sağlayabilmiş ideal evdir.