bugün

türbelerin birer puthane olduğu gerçeği

şincik çok kültürlü olmamaklan birlikte şunu da demeden geçemeyeceğimdir dedirten başlıktır. hoş ben ne bilerem ki emevi zamanını felan lakin sankimde böyle duymuş idim bir yerlerden, hiç araştırmamıştım, şekilciydim, ön yargılıydım, oradan buradan duyduklarımla çok kültürlü görünmeye çalışmakla birlikte, cami yapısı peygamberimiz (s.a.v.) zamanında hiç mi hiç yok idi. cami demek toplanılan yer demek idi. yani o çoooook kutsal taş yapı aslında osmanlı zamanında mimarisi gerçekleştirilen bir mimari yapı idi(dır). ben demiyorum da bizzat peygamberimiz (s.a.v.) zamanında kendisine biz buraya halkımızın toplanacağı bir yapı inşa edelim dendiğinde izin vermemiş de demiş ki, insanların ibadetini kısıtlamayın, önemli olan bir arada olmaktır, ibadet taş yapılara hapsedilemez gibi gibi bişiler demiş yoluna kurban olduğum. yani acaba nerede dua ettiğinin bir önemi yok yeter ki sen et mi demek istemiş ki ben bilmeyon. zira ben ondaki o kaliteye erişemem haddim değil. şimdi türbelere bok atanlar, elalemin ibadetine karışanlar gibi bende camiler de dua edilmez camiyi kutsallaştırmak puta tapmaktır desem, bizzat peygamberimiz buna karşı çıkmıştır o öldükten sonra yapılmıştır git araştır çok konuşma desem, dememmmmm diyemem ben camiye laf edenin alnını karışlarım. orada benim insanım dua ediyor allah'a yakarıyor. duanın olduğu her yer hatta basit bir ev bile kutsaldır, da bana göre yine allah bilir son tahlil de. ben karışmam böyle işlere. şimdi ben ne dedim ya dedirten başlık.