bugün

14 mekanize piyade tugayi

gitmeden önce çok aramştırmıştım belki birinin işine yarar. isminden korkmayın kars soğuktur, küçüktür, ama askerlik için fena bir şehir değildir. hafız hakkı paşa, doğu kışla, batı kışla, olarak 3 bölümdür birde tugay karargahı ve ordu evinin içinde bulunduğu kazım karabekir . hafız hakkı tank taburu acemiliği geçireceğiniz yer kışa denk geldiyseniz eğitim yok denecek kadar az, yaz dönemini bilemiyorum, 30 gün acemilik sonrasında dağıtımınız yapılır 8. hudut şahnalar dışında sınır taburu yok, ben tugay karargah bölüğünde yaptım askerliğimi su sıkıntısı tuvalet hijyeni dışında sorunu yok, birde yemekler felaket * bunun dışında nöbet süreleri kısa denetleme dönemlerine denk geldiğinizde akbaba tepesinde intikal sizi bekler. denetleme biter askerlik biter rahatlarsınız çarşısı ufaktır tugay karargahında işbankası atm si bulunur. zaman hızlı geçer hava erken kararır erken aydınlanır, lig tv vardır maçlarda kimse ses çıkarmaz bağırır çağırırsın, telefon sıkıntısı yoktur, havaalanı ile tüm kışlalar ortalama mesafededir, taksi 10 lira anca yazar her saat inzibat mevcut parası olmayanlar bedava ulaşabilir gideceği yere, devrecilik varmı yokmu ben pek anlayamadım hem kısa dönem hem yaş ileri diye hürmette eksiklik görmedim, çok fazla yakınanda duymadım , doğu yakası lokantası en sevdiğiniz mekan olacak eğer tugay karargahındaysanız, genel olarak sürgün yeri diyorlar ama trakyadan çok daha rahat buna emin olun, ve sakın ola kars kalesine çıkmayın, o kaleye çıkan hayatında karsı kesinlikle bir defa daha görüyor diyorlar. doğru olduğunu gözümüzle gördük. soğuğu ankara soğuğu görmüş beni çok etkilemedi lakin donmak nedir az buçuk anladım , farkına bile varmıyorsunuz üşüme hissi olmadığından hızlıca donmaya geçiyorsunuz dikkatli olun yanınıza termal içlik almadan sakın gitmeyin. kaz eti yemeden kaşarını tatmadanda dönmeyin. haa birde şey diyorlar, yazın tozu dumanı, kışın karı boranı daha karsta duranın ....