bugün

kendini korkutan insandan kaçmayan kedi karizması

2008 yılının eylül gecesiydi. ben florya sahilinde denize bakıp kafa dağıtırken, birden yağmur çiselemeye başladı. yağmur bir süre sonra etkisini arttırıp bardaktan boşalırcasına yağmaya başladı. ben ayağa kalkıp yavaş yavaş yürüyüp taksi aramaya koyulurken, arkama bir kedi takıldığın hissettim. 500 metre beni takip etti. ben korkmaya başladım. adımlarımı hızlandırdım. arkama baktığımda kedinin bana doğru koştuğunu gördüm. o anda öyle bir depar attım ki korkudan, süreyya ayhan bile bana yetişemezdi. çevrede yüzünü görmediğim insanların gülme sesleri geliyordu. ne yaparsınız 194 cm lik bir adamı taş çatlasa 20 cm boyundaki bir kedinin kovalaması komik bir görüntüydü. ben burada korkak adam olurken, o kedi bir devi kovalayarak karizmasını yapmakla meşguldü. ardıma bakmadan taksiye binip eve gitmiştim. taksiciye, abi beni kedi kovaladı. diyince, benim dev gibi cüssemle kedinin beni sahilde nasıl kovaladığını zihninde canlandırarak, arabasını sağa çekip aşağıya inerek 5 dakika boyunca gülmüştü. sonra yol boyunca gülerek, beni eve kadar götürdü.