bugün

rt erdoğan ın hiçbir dediğine karşı çıkmayan kitle

Var oluşlarını hayretle izlediğim kitledir.
( true story! )

X arkadaşım: Ben de başa geçsem ben de çalarım. Ne olmuş yani? Hepsi çalmadı mı bugüne kadar sanki?
Y arkadaşım: Öyle valla... Ayrıca adamda ki karizma kimsede yok. Tam bir lider.
X arkadaşım: Sayesinde belediyecilik düzene girdi. Metrobüs gene onun sayesinde geldi.
Y arkadaşım: He ayrıca insanlar neden Allaha yakınlaşmaktan bu kadar korkuyorlar ki? Adama helal olsun! Bak görüyor musun nasıl da dinci kesimin önünü açtı?
Bu sırada ben: X sen sivaslıydın dimi? Sivas katliamında ki zaman aşımına o savunduğun adam ve çetesinin 'evet' dediğinden haberin var mı? Faili meçhuller komisyonunun kurulmasına bu adam ve gene o savunduğunuz çetenin engel olduğunun farkında mısın? Ülkemizi savunan onurlu paşalarımızı vatan hainliğiyle suçlayıp içeri atanın da onlar olduğunu bilmiyor musun? Düşünen ve yazar kitleyi nasıl da sindirdiklerini, ' taraf olan bertaraf olur' diyerek nasıl da korku ortamı yarattıklarını göremiyor musunuz? Ayrıca senin bu dinci kesim dediğin kimdir? Sen misin? Yoksa Y arkadaşım sen misin? Güldürmeyin beni... O kafataslarınızın içinde duran şeyi biraz kullanmayı deneyin.

** Bu olay sırasında ettğim laflar beni rahattı mı? Hayır... Tam tersi daha da sinirlendim. Düşünmeyen ve okuyup araştırmayan insanımızdan bir kez daha utandım.