sadaeke

(#14671248) nolu entrysiyle beni çileden çıkarmış yazardır.

tecavüze uğrayan kadına ceza vermek, ölüme mahkum etmek salt kürtlere has bir davranış mı? sen nerede yaşıyorsun, marsta mı venüste mi?

2007'deydi sanırım; suudi arabistan'da tecavüze uğrayan bir kadına 200 kırbaç cezası verilmişti.

kürtleri karalamak adına olayları abartmaya gerek yok. bahsettiğin tecavüz mevzusunu ne haklı görüyorum ne de takdir ediyorum. lakin bunu sadece kürtlere yormak hangi aklın fikri? kürtlere değil, teröristlere bok atacaksın. amerika'ya bok atacaksın, rusya'ya, fransa'ya. ama vakti zamanında bu ülkenin kurtarılmasına katkıda bulunanlara değil!

dedenle, dedemle omuz omuza savaşmış insanların torunlarına değil!

şu an dağda olanların hepsinin isteyerek mi terörist olduğunu zannediyorsun sen? tehdit ederek aralarına aldıklarını bilmiyor musun?

"ailene iyi bakacağız, bize katıl." deyip fakirliğini alet ederek terörist yaptıklarını bilmiyor musun?
"gel yoksa seni/aileni öldürürüz" dediklerini?
bilip bilmeden konuşup da bütün kürtleri bize düşman etmeye ne hakkın var senin? zaten böyle dışlaya dışlaya düşman olmaya başladılar bize.

siz ne kadar ayrılıkçı oldunuz böyle? sözde atatürk'ü örnek alıyorsundur eminim. yahu durup bir düşün! savaş savaş nereye kadar? savaşarak, katliam yaparak nasıl barış sağlanır? bu böyle kan davası gibi sürüp gitsin mi istiyorsun?