bizim uefa kupamız var

vizyon dediğimiz şey nedir bilir misin çubuklu tosun? bak sana bir örnek vereyim.

her yıl 6 kasım'ı tüm coşkuyla fenerliler kutlar, peki sen hiç galatasaray'ın 5-1 kazandığı fb maçında gs taraftarının bunu kutladığını gördün mü? belki 3-5 kişidir en fazla...

bu algıdır, bu vizyondur. bu kadar koyu galatasaraylı olduğum halde o maçın tarihini hatırlamıyorum, yemin ederim hatırlamıyorum. çünkü umurumda değil.

hani biz galatasaraylılar hep deriz ya; bize öyle şeyler yaşattın ki uğrunda ölmeye değer diye... bu nedir tam olarak bilir misin? bu sadece galatasaray'ın uefa kupası şampiyonu olması değil, namağlup olması da değil, avrupa'nın en büyük kupası olan süper kupayı kazanması da değil...

nedir bilir misin?

600 yıllık tarihidir. başarılarla, ilklerle, zaferlerle, devlet üstün hizmet madalyalarıyla, bu ülkeye kattıklarıyla, öğretileriyle, mirasıyla...

sen önce kulübünün kurucusu kim, galip kulaksızoğlu neden web sayfasında kulüp başkanı olarak görünmez, başkanın yaptırım gücünü, kulübünü nasıl öpüp attığını bir öğren, çöz, ondan sonra gel galatasaray'a... ama bak bu sana ders, önce öğren, ha öğrenemezsen ben sana öğretirim.

kafana vura vura öğretirim haberin olsun.