bugün

tsk nın en güvenilir kurum olması

milliyetçiliğimden kimsenin şüphesi olmasın. beni tanıyanlarda beni bilir. ama hala kimi yayın organlarında hakla ilişkiler çabası ürünü ısmarlama "tsk en güvenilir kurummuş" zırvalarını duyunca işin arka planını* bildiğim halde şaşırıyorum. halkın işi polisle,benim askerle ne işim olur. halk ne biliyor da nasıl güvensin. askerlikle, darbelerle ilgili anıları ise ayrı bir rezalet. ordu işini yaparak, darbe yapmadan,siyasete bulaşmadan, arge-üretim,nitelikli ordu kurarak, faaliyetleriyle konuşarak yaptıklarını gösterirse güveniriz. lakin türk ordusu bir süredir her kesime zarar verme ordusu haline geldi. hangi yaptıklarını söylesem:darbeler, fişlemeler, gladio tipi çeteler, jitem, basına talimatlar,andıçlar, hazineyi sömürmeler, bir gr inovatif üretim yapamama (#12394386)vs...

bir de dün basına yansıyan jitem varmış meselesi var ki, tam tipik güler misin ağlar mısın hadisesi. yarın ergenekon davası bitebilise benzer daha feci rezaletler çıkar. şimdi ben bu nato ya, abd-israil in silahlarına sırtını dayamış tsk ya ve onun başındaki askeri işler hariç tüm işlerle uğraşan generallere hangi somut delille güveneceğim?