fizik kurallarının fizik kurallarına aykırılığı

çeşitli ihmal etmeler sonucu oluşan durumdur.

- sürtünmesiz ortam asla olamayacaktır. sadece çok aza indirilebilir. fakat sürtünme de fizik kurallarıyla bulunmuştur.
- ideal gaz uzay boşluğunda oluşabilir.
- makara ağırlığı ağırlıksız ortamda iş yapabilir. ama illa da fizik deneyi yapıcam diyorsan * ağırlıksız ortamda zemini mıknatıslı, cisimleri demirden, makara ve çubuğu tahtadan yaparsın. al sana mükemmele yakın fizik deneyi. *
- anlamadım bunu dostum.
- boru hacmi ihmal edilmeden de yapılabilir. ince hesap yaparsın yeter.
- ilkokuldan sonra fizik görmeyenlere olayı en kolay şekilde anlatabilmek için bu tanım yapılmıştır. proton ve nötrondan daha küçük parçacıklar vardır. maddenin en küçük yapıtaşı demelerinin sebebiyse atomun maddeyi madde yapmasıdır. yani maddeye özelliğini kazandıran anlamlı bir parçacık olmasıdır. bahsedilen atom altı parçacıklarından daha küçük parçacıklar olup olamayacağı bilinmemektedir. görüşüm her zaman daha alt parçacıkların mümkün olduğudur.
- araç sağlamsa ve sabit 50v den biraz daha büyük bir hızla ilerleyen büyük bir duvara çarpıyorsa mümkündür.
- uzay boşluğu en güzel yalıtım yeridir. madde olmadığı için ısıyı iletecek parçacık da yoktur.

gördünüz mü biraz kafa yorunca her şey açığa kavuşuyor.