bugün

yaran yanlış anlamalar

üniversite yıllarında geçen bir olaydır. aynı yurtta farklı odada kalmakta olduğum bir arkadaşımla yılbaşından önce birer adet milli piyango bileti aldık. anlaşmamıza göre kime çıkarsa şıksın parayı kırışacaz. neyse yılbaşı gelir. gecesinde eğlenilir, bi güzel uyku çekilir. arkadaşa göre nispeten daha erken kalkan ben ilk iş olarak oda arkadımın aldığı gazeteden büyük ikramiye için talihli numaralara baktım, tabi daha aşağı ikramiye kesmiyo, çıkmadığı için diğer numaralara bakmadım...

sonra sms geldi.
bileti birlikte aldığımız arkadaş "kardeş numaraları yolla da çıkmış mı bakıyım" demişti.

ben de büyük ikramiyenin talihli numaralarını yolladım.

2 dakika sonra telefonum çaldı arayan o arkadaştı. açtım, heyecanlı bir ses ile "oğlum koş bi odaya gel" dedi.

gittim odasına. duşa girmeye hazırlanmış yarı çıplak vaziyette "zengi olduk diye bağırdı". yurttaki diğer odalardan birileri çıktı. ben heyecanla "helal olsun kardeş sana mı çıktı" diyerek sarıldım...

hayır kardeş sana çıktı dedi.

afalladım...meğer arkadaş ona yolladığım talihli numaraları turkcellin yeni hizmetine sms olarak sormuş ve büyük ikramiyeyi kazandınız cevabı ile 10 dakikalığına yanlışlıkla zangin olduğumuzu zannetmiş ve tüm yurdu galeyana getirmişti.