bugün

entry'ler (37)

marmaraydan ilk geçişte verilebilecek tepkiler

boğazın ya üzerine köprü yapıyolar ya altına tünel bi arayı bulamadılar.

insanı yıkan iki kelime

önler açılmış.

uludağ sözlük aşık atışması

eve gider iken düştüm yere
kim dedi o karları kaldırıma küre
mahalle olmuş zaten uludağda tepe
kodumunun yolları ya çukur ya kar ya da dere.

insanı yıkan iki kelime

bozuk varmı?

tt arena stadının alttan ısıtma sistemi

çok yakar o beyaa.

insan suretinde hayvan

sayıları epeyce fazladır. artık onlara öyle alışmışızdır ki fark etmeyiz bile.

ayrıntıya takılmak

Ayrıntı önemlidir. Bazen konunun bütününden bile önemlidir.Zaten bütün denilen şey bir sürü küçük ayrıntıdan ibaret olduğu için, takılmak gerekir ayrıntıya aslında.

sozluk sen beni guldurdun allah da seni guldursun

iyi niyetli temennidir. yerindedir. lakin sadece gülmek için değil bilgilenmek ve bilgilendirmek için de kullanılmalıdır. ben gülmek için kullanıyom şu ara çok ihtiyacım var la gülmeye...

beğenilen karikatür diyalogları

-lan beni de yesenize! niye yalıyorsunuz?
-dondurma niyetine!

vahşi hayvanlar bir pengueni yalarken...

3 aylık ömrü kalan kişiye teselli cümlesi

o doktor herkese aynısını söylüyo hacı aspirin iç geçer bence.

çiğköfte denince akla gelenler

(bkz: marul)

hayattan soğumak

üst üste gelen aksiliklerden kaynaklı ruhsal durum.

fakirlerin dünyaya katkıları

zenginlerin paralarını kaybettiklerinde ne hale düşeceklerinin canlı örneğidirler. Böylece zengin kişi parasını bollaştırmak için çalışanına daha bir yüklenir, fakir daha da fakirleşir, zengin gördüğü canlı örnek karşısında daha da ürker ve bu kısır döngü böylece sürer gider...

kazanda yemek yapıp evsizlere dağıtmak

aslında gönlümüzün bir köşesinde devamlı böyle etkinliklere önderlik etme düşüncesi olmasına rağmen, kat sahibi dilenciler, milyoner evsizler, yediği çanağı pisleyen vatan hayinleri sebebiyle içimizin bulanmasından, yapmadığımız şeydir.

işini düzgün yapmayan insan bahaneleri

-çok yoğundum- başı çeker herhalde. beceremiyorum ben bu işi, beceriksizim ben aslında diyeni ise pek azdır

sevgilinin ayrılalım demesi

Böyle bir durum sezildiğinde hızlı davranıp önce denilmelidir. Sonrasında sevgiliye iki el ile kapak işareti yapılabilir. Tabii bu ne kadar sevildiğiyle alakalı. çok seviliyorsa hiç bir şey yapılamaz öylece kaçınılmaz son beklenir. sonra da dumur olunur depresyona girilir filen...

gaz çıkardığında titreşen kanepe yayı sesleri

aşırıya kaçıldığında alt kata gitmiş midir acaba ses diye de endişe duyulur.

tüm çekilen acılardan sonra beklenen mutluluk

Mutluluğun bedeli sanılır acılar ama bazen parayı ödediğin halde, ürünü alamaz, kazıklanırsın. Hayattan kazık yemek ise, olağan...

kar yağarken ağlayan kadın

Muhtemelen yalnızlıktan ağlıyordur fakat en çok sevinmesi gereken andır. Çünkü kendine kardan da olsa bir 'adam' yapabilir artık...

en iyi filmler

'Angel-A'
'black snake moan'